מבזקים

הסריס והראיס: ללקק את האצבעות מהקופירייטינג

CED57771-2108-4FF8-9ED9-607D69BCDAB4

המלחמה הפוליטית המתנהלת עכשיו היא קשה ואכזרית. היא רב שכבתית, מסובכת, מורכבת ורחוקה מן העין הציבורית. לכן הנה כמה מפתחות להבנת המציאות. עוד דקה הכל יתברר.

 

אתם לא לבד. רק מתי מעט יבינו מי נגד מי מעבר למובן מאליו. בליכוד למשל מלחמת עולם תת קרקעית לגיבוש הליכוד החדש בלי ביבי. לכווולם ברור, כולל לפרקליטיו, שמצבו מחמיר מיום ליום. כלפי חוץ כולם עדיין פודלים צייתנים אבל מאחורי הקלעים: מלחמת עולם.

 

הדמות הטראגית האחרת היא זו של בני גנץ. האיש שלדבריו אף פעם לא באמת רצה שום ג׳וב הצליח איכשהו לטפס מעלה מעלה, תמיד להפתעתו המוחלטת. עכשיו הוא מנהל משחק שח קשה מאין כמותו נגד יורשו המנטאלי של בובי פישר – גאון השחמט היהודי המוזר ההוא.

 

ביבי הוא טקטיקן גאוני אך איש ביצוע נורא. זו הסיבה שהוא מרבה להחליף יועצים, מקורבים, מנכ״לים, נושאי משרות וחנפנים. הוא עובד בשיטת הכבס וזרוק. משך עשרות שנים נתניהו הצליח לעשות מט סנדלרים בחמישה מהלכים לכל אחד בכל רגע שרצה.

 

כפרנואיד פוליטי מתקדם הוא ממנה ומפטר, מקרב ומקריב, מקדם ומרסק את כל מקורביו. הסמרטוטים התורניים שלו הם בדרך כלומניקים המוזנקים בפתאומיות למעלה למעלה ולפי העיקרון הפיטרי, לג׳וב שלא האמינו בחיים שיגיעו אליו. נתניהו מקפיץ אותם באופן נחשוני מיידית לדרג חוסר הכישרון האופטימלי. זה מעניק לו את האפשרות להיפטר מהם בכל עת מבלי שאפילו יעד הטיטוא המביש מגיב.

 

לפעמים זה לא עובד לו.  חלק מן המושפלים הם דווקא אנשים מוכשרים, בעלי יכולת ומי שגורשו רק כי עשו עבודה מצויינת בג׳וב שביבי נתן להם. למרבה מזלה של המדינה, ביניהם ישנם נקמנים אמיצים שירדפו אחרי נתניהו ״עד לקבר״. כמו ליברמן למשל. כמו בוגי יעלון.

 

הליכוד זרוע בכירים לשעבר המתעבים את נתניהו. אנשים שהיו שרים, וח״כים ופעילים מוכרים יושבים ביציע כשהם כועסים, זועמים ובחיים לא ישימו מחל בקלפי כל עוד ביבי שם.

 

אבל נתניהו הוא לא רק גאון אסטרטגי. הוא גם מכשף אמיתי. עד לגל השני שבו נחשף בקלונו הניהולי הקולוסאלי, ההמון הנבער התנדב לשמש כעבד היכול להשתחרר מעבדותו אך מעדיף להישאר עבד ומגיש את אוסנו לרציעה תמידית.  הרושם הוא שמשהו השתנה מן היסוד. ואולי זה רק רושם והמכשף יחולל שוב איזה קסם שישיב לו את השליטה האבסולוטית על המתרחש.

 

האם ישרוד שרביט הקסמים הניצחי שבידי הסולטן החולם על דיקטטורה לא נאורה נוסח פוטין וארדואן? הנקמנים מנסים ללבות את האש.

 

על הדרך אנחנו מקבלים יצירות גאוניות של קופירייטינג לפנתיאון. ראו למשל את בוגי יעלון. כתבו לו טקסט מופלא בתגובה לגילויים על החארטא הנוראה של אוחנה והקומבינה שנרקחה עם קצין המשטרה הבכיר החולם להיות היום מן הימים סוג של אוחנה / מירי רגב / איוב קרא /  בעצמו.

 

לכן, קבלו, גבירותי ורבותי את מסמך הסריס והראיס של בוגי יעלון. סריסים היו יועצי המלך שחתכו להם את המה שמו כדי שלא יתעסקו עם החתיכות בהרמון. והאריס הוא לפי התגובה סוג של ארס המשגר את חייליו להתעמר בהמון המוחה מסביב לארמון בשל היותו רעב, מקופח וזועם.

 

הנה זה בא:

 

יו”ר תל”ם, ח”כ משה (בוגי) יעלון, נגד השר לביטחון הפנים, אמיר אוחנה, וגם נגד מפקד מחוז ירושלים במשטרה, ניצב דורון ידיד. השערורייה פרצה עם פרסום הקלטת השיחה בין השניים שבה השר מנסה להפעיל את רצין המשטרה הבכיר כך שימעל בתפקידו במטרה לדפוק את המפגינים מול בלפור.

 

וכה אומר רב אלוף יעלון:

“כאשר השר לביטחון נתניהו לוחץ על מפקד במשטרה להפר את החוק ופסיקת בג”ץ, באשר לזכות ההפגנה, זה סימן שהמדינה ירדה מן הפסים. כאשר מפקד במשטרה מתאמץ לרצות אותו, זה סימן לאובדן דרך”, צייץ יעלון ומוסיף עקיצה לשר ההומוסקסואל.

.
“השר הסריס משרת את הראיס, הניצב הידיד מתבטל בשביל תפקיד. חרפה”, נזרק הפאנץ׳ הסופי.

את מלאכת החשיפה עשו
בחדשות ‘כאן’ שנתניהו רוצה להיפטר מהם ולסגור אותם. פורסמו קטעים מהקלטת שיחה בין השר לביטחון הפנים אמיר אוחנה למפקד מחוז ירושלים במשטרה ניצב דורון ידיד, בהן נשמע השר כשהוא דורש ממפקד המחוז לפעול נגד המפגינים. אוחנה נשמע אומר שהוא מעוניין לנפץ את את פסיקת בג”ץ המתירה הפגנות למרות הנגיף: “אני מבקש לאתגר את פסיקת בית המשפט. אני לא יודע להסביר לציבור מדוע אנחנו אוסרים על תפילה ומופעי תרבות, ולא אוסרים על הדבר הזה. הם משתלטים על המדרכות עם שקי שינה, מזרנים ודוכנים שלמים. אל תשלימו עם זה״.
בהמשך השיחה, כשניצב דורון ידיד מנסה להסביר לשר שהמשטרה אוכפת עד כמה שניתן, אוחנה קטע אותו בנזיפה: “מפקד המחוז, ונדליזם זה לא רק ניפוץ חלונות – מה שהם עושים זה ונדליזם וזה לא דבר שאתה יכול להשלים איתו”.

.

נו? מה תגידו על זה? המשך יבוא.

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן