מבזקים

נתניהו זומם על ממשלת 61

20200728_100621

נתניהו בוחן בימים אלה את היתכנותה של הקמת ממשלת 61 תוך פירוק השותפות עם כחול לבן. לשם כך מציעים אנשיו הרים וגבעות לימינה, לחרדים, לש״ס כשעיקר המאמץ הוא לגייס בוגדים מכחול לבן שיחצו את השורות תמורת ג׳ובים נחשקים.

 

ההערכה היא שנתניהו לא יצליח במהלך הזה אחרי שהצמד מדרך ארץ הודיע שלא יצטרף למהלך כזה. גם עמיר פרץ לא צפוי להרחיק לכת עד כדי כך.

 

ביבי בונה על כך שהימין הוא צייתן, כנוע ותאב ג׳ובים. שקד ובנט הם בעיניו בובות סמרטוטים שניתן לקרבם ולסלקם כראות עיניו בכל עת והם ייענו ללא פיקפוקים מיותרים.

 

קלישות היתכנות מימוש המזימה מאפשרת לבני גנץ להתייצב על רגליים אחוריות ולומר היום לנתניהו: ״תקציב דו שנתי או בחירות. אין פשרות״. נתניהו היה זה שהוביל בעבר לתקציבים דו שנתיים ואף יותר זאת כשהיציבות הפוליטית היתה אינטרס אישי שלו. עכשיו, חרף העובדה שהדבר נדרש ללא שום ספק כלכלי וחברתי, נתניהו רותה תקציב קצר שיוכל לאפשר לו בסוף נתקציב לחמוק ממילוי ההסכם הקואליציוני ולא לרדת מבלפור.

 

בני גנץ היה נחרץ בדבריו: “אני לא אסוג מהעמדה הזו, כי אני חושב שצריך תקציב עם מרכיבים ארוכי טווח, ולכן זה הדבר הנכון לעשותו… כל סטייה ובריחה, הרי זה מישהו שרוצה להוביל לבחירות. אז מה עשיתי בזה?” לדבריו, “תקציב חד-שנתי זה יריקה בפרצופם של כמיליון מובטלים”.

.

את התקציב יש להעביר עד ה-25 באוגוסט אחרת הכנסת מתפזרת.

 

רמי יצהר, עניין מרכזי

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן