כישלון מהדהד לאפליקציית המעקב הממשלתית

ועדת החוץ והביטחון של הכנסת מאיימת שלא להמשיך לאשר את השימוש באיכוני השב״כ הפוגעים קשות בפרטיותם של אזרחי ישראל זאת אם עד אמצע השבוע לא תקוצר ביומיים תקופת הבידוד.

 

נוכח השימוש המתמשך בכלי השב״כ שלא לצורכי מלחמה בטרור ונוכח הביקורת המתגברת על כך הפיצה המדינה אפליקציה יזומה בשם ״המגן״. האפליקציה נועדה להעביר לשלטונות בהתנדבות את כל הפרטים הנשאבים כרגע על ידי השב״כ מהטלפונים הניידים שלכם.

 

כ-71 אלף ישראלים נענו לקמפיין הממשלתי להתקין את אמצעי המעקב אחריהם אבל מייד אחר כך כשהתברר איזו שטות עשו הסירו את האפליקציה יותר מ-74 אלף איש. הקמפיין הממשלתי הופסק מייד.

 

האפליקציה שהכל בורחים ממנה.

 

נתניהו כשל שוב בתיכנון לקוי ובביצוע חובבני. כרגיל, הוא משוכנע שההמון מטומטם ויילך אחריו לנצח בעיניים עצומות. אבל אנשים מתפקחים ומתפכחים. תופסק השערורייה ומייד!

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

 

שיתוף:
מאמר קודםנתניהו מחריף את המשבר והממשלה לא מתכנסת
המאמר הבאגמזו = כישלון: שיא בהדבקות ובחולים קשים
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.