מבזקים

כתבי אישום נגד שודדי חנות תכשיטים בצפון

2F2701D4-CC7E-4755-B38E-D14EEA41813C

שוטרי משטרה עצרו שלושה גברים ששדדו חנות תכשיטים והמרת כספים כשאחד מהם מחופש לאישה והשני כפועל בניין והיום הגישה כנגדם פרקליטות מחוז חיפה כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים.

*

ראשיתה של החקירה עם קבלת ההודעה במוקד 100 של המשטרה לפני כחודש וחצי (5/7) בשעות הצהריים מבעל חנות תכשיטים והמרת כספים בכפר מנדא שטען, כי חנותו נשדדה.

עם קבלת ההודעה, הוזעקו שוטרי משטרת ישראל לזירה, הקימו מחסומים, אספו ממצאים, גבו עדויות, פרקו מצלמות אבטחה ופתחו בחקירה לאיתור זהותם של החשודים והתחקות אחר מסלול בריחתם.

.

מהעדויות עלה, כי לבית העסק נכנס גבר לבוש באפוד זוהר, כובע ומסכת פנים ובדלת העסק עמדה אישה לבושה בגליבה שחורה ורעלה שמנעה את נעילת הדלת. הגבר הוציא לפתע חפץ הנחזה כאקדח ואיים על בעל העסק שיתן לו את כל הכסף הקיים במגרה. החשודים שדדו למעלה מ-14,000 $, 15,000 ₪, 5,000 יורו, 1,500 לירות טורקיות, 3,000 דינר ירדני, 150 ריאל סעודי ופאונד בריטי.

.

סריקות נרחבות של השוטרים והבלשים לאיתור החשודים ומסלול בריחתם הביאה *תוך שעות ספורות* לאיתור *תיק* הנושא את הכיתוב “אדידס”, תיק שנצפתה בו האישה סרטוני האבטחה מחזיקה בו במהלך השוד. בתוך התיק בין יתר החפצים שנמצאו בו -,אזיקונים, דבק- *נמצאה רעלה* ובחקירה מקצועית תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים הופק *DNA* של אחד החשודים , דבר שהביא לזיהויו של החשוד *ולאיתור מגדרו כגבר ולא כאישה *(20, מנדא).

.

חקירה מאומצת הביאה *תוך מספר ימים בודדים לאיתור הרכב* החשוד שנמלט מהזירה ביער “עין הכובש” סמוך לעיר צפת ובאמצעות אמצעי חקירה מתקדמים הופק ממצאים ברכב *DNA* של הגבר שנכנס לבית העסק לבוש כפועל בניין (46, אשקלון) וכן טביעות אצבע של חשוד נוסף (34, אופקים) ששימש כנהג של שני החשודים שהתחפשו.

לפני כשלושה שבועות ארבו בלשי המשטרה לחשודים בסמוך לבתיהם בשלושת קצוות הארץ, מנדא, אשקלון ואופקים ועצרו את השלושה.

החשודים הובאו לתחנת המשטרה לחקירה ומעצרם הוארך על יד בית המשפט בהתאם לבקשת המשטרה עד להגשת כתב האישום היום (24/8).

.

בתום חקירה אינטנסיבית הועבר חומר החקירה פרקליטות מחוז חיפה, אשר הגישה היום (24/8) כנגד השלושה כתב אישום ובקשה למעצר עד לתום ההליכים בגין עבירה של *שוד בנסיבות מחמירות שלצידה עונש מאסר לתקופה של 20 שנים*.

*עבירות השוד הינן עבירות חמורות הפוגעות בביטחון התושבים ומותירה בהם מעבר לנזק הכספי, טראומה נפשית, אובדן תחושת בטחון, הכבוד העצמי, ופחד תמידי. משטרת ישראל מפעילה את כל האמצעים שברשותה על מנת להביא עבריינים המבצעים מעשי שוד מאחורי סוגר ובריח במהירות לפני שיפגעו בקורבנות נוספים.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן