מבזקים

גנץ וכץ היקצו עשרות מיליונים למכון הביולוגי

CDBDDB8D-6F7E-4D4D-BE6E-C39CC8B1DD6A

המכון הביולוגי בנס ציונה הפועל תחת המטרייה של משרד הביטחון היפנתה חלק ניכר ממדעניה לעסוק בחודשים האחרונים בפיתוח תרופה / חיסון לנגיף.

 

הפעולה החלה בתקופת כהונתו של נפתלי בנט כשר ביטחון. במהלך החודשים דווח על התקדמות במחקר. לאחרונה נמסר כי המכון איננו מקיים מירוץ נגד הזמן ונגד חברות תרופות אחרות ומטרתו השגת תוצאה טובה בזמן הנכון.

 

היום נמסר כי שר הביטחון ושר האוצר סיכמו על הקצאת 86 מיליוני שקלים להמשך הפעילות של המכון בנושא. המכון הביולוגי פועל בשת״פ עם גורמי צמרת בינלאומיים.

 

בהודעת השרים גנץ וכץ נאמר:

* התקציב יועבר בעקבות הצגת תוכניות המכון על ידי הדרגים המקצועיים במשרד הביטחון לדרגים המקצועיים במשרד האוצר, כאשר עיקרו נועד לממן את תוכנית הניסויים שאמורה להתחיל אחרי חגי תשרי.

.

*שר האוצר ישראל כ״ץ:*
״כחלק מהמאמצים האדירים שאני משקיע לטובת כלכלת ישראל ובשל החשיבות העצומה של החזרת המשק והחיים לשגרה בריאה ואיתנה, סיכמנו היום על הקצאת 86 מליון שקלים למכון הביולוגי כדי לאפשר התקדמות עם שלבי פיתוח החיסון והנוגדן לנגיף הקורונה.
אמשיך לפעול למען אזרחי ישראל ופיתוח הכלכלה ולאפשר את המשך עבודת המכון הביולוגי על מנת שיוכלו להתקדם בפיתוח החיסון.״

.
*שר הביטחון בני גנץ:* “המכון הביולוגי עוסק בימים אלו במשימה לאומית מצילת חיים, ומחובתנו לאפשר לו את האמצעים לכך. חוקרי המכון כולם שהתגייסו למאמץ, עובדים מסביב לשעון בכדי לקדם פיתוח חיסון בזמן המהיר ביותר ואני מברך על המשך התמיכה החשובה של משרד האוצר והממשלה כולה בתוכניות המכון. נמשיך ללוות את התהליך מקרוב ונתמוך בו ביחד עם כל הגורמים בממשלה ובשיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות”.

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן