גנץ וכץ היקצו עשרות מיליונים למכון הביולוגי

המכון הביולוגי בנס ציונה הפועל תחת המטרייה של משרד הביטחון היפנתה חלק ניכר ממדעניה לעסוק בחודשים האחרונים בפיתוח תרופה / חיסון לנגיף.

 

הפעולה החלה בתקופת כהונתו של נפתלי בנט כשר ביטחון. במהלך החודשים דווח על התקדמות במחקר. לאחרונה נמסר כי המכון איננו מקיים מירוץ נגד הזמן ונגד חברות תרופות אחרות ומטרתו השגת תוצאה טובה בזמן הנכון.

 

היום נמסר כי שר הביטחון ושר האוצר סיכמו על הקצאת 86 מיליוני שקלים להמשך הפעילות של המכון בנושא. המכון הביולוגי פועל בשת״פ עם גורמי צמרת בינלאומיים.

 

בהודעת השרים גנץ וכץ נאמר:

* התקציב יועבר בעקבות הצגת תוכניות המכון על ידי הדרגים המקצועיים במשרד הביטחון לדרגים המקצועיים במשרד האוצר, כאשר עיקרו נועד לממן את תוכנית הניסויים שאמורה להתחיל אחרי חגי תשרי.

.

*שר האוצר ישראל כ״ץ:*
״כחלק מהמאמצים האדירים שאני משקיע לטובת כלכלת ישראל ובשל החשיבות העצומה של החזרת המשק והחיים לשגרה בריאה ואיתנה, סיכמנו היום על הקצאת 86 מליון שקלים למכון הביולוגי כדי לאפשר התקדמות עם שלבי פיתוח החיסון והנוגדן לנגיף הקורונה.
אמשיך לפעול למען אזרחי ישראל ופיתוח הכלכלה ולאפשר את המשך עבודת המכון הביולוגי על מנת שיוכלו להתקדם בפיתוח החיסון.״

.
*שר הביטחון בני גנץ:* "המכון הביולוגי עוסק בימים אלו במשימה לאומית מצילת חיים, ומחובתנו לאפשר לו את האמצעים לכך. חוקרי המכון כולם שהתגייסו למאמץ, עובדים מסביב לשעון בכדי לקדם פיתוח חיסון בזמן המהיר ביותר ואני מברך על המשך התמיכה החשובה של משרד האוצר והממשלה כולה בתוכניות המכון. נמשיך ללוות את התהליך מקרוב ונתמוך בו ביחד עם כל הגורמים בממשלה ובשיתוף פעולה מלא עם משרד הבריאות".

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

 

שיתוף:
מאמר קודםמעצרים בגדה בעקבות הפיגוע בפתח תקוה
המאמר הבאמטוסי קרב וטנק תקפו נדל״ן ברצועה
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.