מבזקים

מתעצמות ההפגנות נגד נתניהו

9B8F1FD5-C8EE-4836-9280-D4E7450B365B

הממשלה אמורה להחליט כיצד לנהוג בתוכנית הרמזור של משרד הבריאות פרי הגותו של רוני גמזו, זאת כשברקע אי שקט גובר בחברה הישראלית.

 

הפירוד והשנאה שזרע נתניהו הניב תוצאה חמורה בצל הקורונה הלא שוככת, המשבר הכלכלי המתמשך, התחלואה הבלתי פתירה ובעיקר נוכח אי הוודאות הגורפת.

 

ההפגנות ברחבי הארץ במוצאי שבת, ובעיקר 15 אלף המפגינים שבאו לבלפור לא שאינן נחלשות אלא שחודשיים וחצי לאחר מחילתן הן הפכו לזירת התגוששות קבועה בין המפגינים למשטרה ובין החוק למפיריו.

 

הלילה זה שוב מסתיים במעצרם של 16 מפגינים, שחלקם השתתחו על הכביש תוך הפרת חוק ברורה. לשמאל הצטרפו גם ברסלבים ונפגעים כלכליים. היום מתחילה שביתת עובדי המעבדות מה שיוריד את המספרים המדווחים על נדבקים. פשוט לא נדע עליהם עד שלא יגיעו לבתי החולים ולמרפאות עם הסימפטומים והחרדות.

 

המשטרה סיכמה את הפגנות מוצאי שבת כך:

משטרה עצרה הלילה 16 מפגינים בתום המחאה מול בית ראש הממשלה בירושלים.

עם זאת, ההפגנה הסתיימה ללא אירועים מיוחדים, מלבד קומץ מפגינים שסירב להתפנות מכיכר פריז. העצורים עוכבו בגין הפרת הסדר הציבורי וחלקם בגין תקיפת שוטרים

.

 

השבוע אמורה גם להתחיל שנת הלימודים גם היא בצל אי ודאות גדולה. ישראל כמרקחה ואף אחד לא באמת יודע שקט נפשי הדרוש לחיי שגרה תקינים.

.

מספר החולים הפעילים בארץ עומד בתחילת השבוע על 20,331. בבתי החולים מאושפזים 861 חולים, מתוכם 116 מונשמים ו-438 חולים קשה. נכון להיום מתו בארץ 906 בני אדם מנגיף הקורונה.

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן