מבזקים

ניו יורק טיימס: נתניהו הונה את הישראלים, שיקר וננזף על ידי טראמפ

8DE6A1FA-A706-4752-B632-4AE1C01B309B

תחקיר שמפרסם היום העיתון האמריקני ״ניו יורק טיימס״ מעלה טענות חמורות וחד משמעיות לפיהן בנימין נתניהו משקר במצח נחושה את הישראלים מטעמים פוליטיים אישיים כדי להתחמק מהעמדתו לדין פלילי.

 

העיתון החשוב בעולם מדווח מפי גורמי ממשלה בכירים ביותר, כי נתניהו הסכים מפורשות למכירת מטוסי הקרב החמקניים F-35 לאמירויות. בלי הסכמה כזו העיסקה לא היתה מתבצעת. ואולם לאחר היוודע הדבר ובעקבות הסערה שקמה בישראל, פצח ראש הממשלה הישראלי במסע הודעות שיקריות והכחשות דמיוניות והכל ביודעין. נתניהו אמר בגלוי והפיץ הודעות שיקריות לפיהן התנגד לעיסקה וכי הוא עדיין מתנגד לקיומה.

 

ההתבטאויות השיקריות עוררו את חמתו של הנשיא טראמפ והוא שלח את שר החוץ שלו פומפאו להזהיר את ביבי ולדרוש ממנו לחדול. כך קרה.  גם באמירויות זעמו. נתניהו הבטיח שמדובר רק בדיבורי סרק לצרכים פוליטיים פנימיים וכי בפועל הוא אינו מתנגד לעיסקת הנשק.

 

במקביל פתח נתניהו בקמפיין פנימי לריכוך עמדת הציבור ולטישטוש שקריו. הספין שעליו סוכם מנוסח באופן ש״יתרונה הצבאי של ישראל יישמר״. בני גנץ שכלל לא ידע ולא נועצו בו לא בנוגע לעסקת הנירמול ולא בנוגע לעסקת המטוסים, נכנע בדיעבד לנתניהו ופיזר רמזים על הסכמתו למהלך. גבי אשכנזי הצטרף אליו. אלא שבמערכת הצבאית והמודיעינית כולם עדיין בהלם מוחלט.

 

לטענת הניו יורק טיימס:

דיווח בניו יורק טיימס: נתניהו הסכים למכירת מטוסי F-35 לאיחוד האמירויות. נתניהו נתן באופן אישי את הסכמתו לתוכנית ממשל טראמפ למכירת נשק מתקדם לאיחוד האמירויות, זאת חרף העובדה שהצהיר מאוחר יותר בפומבי כי הוא מתנגד לעסקה כזו.
נתניהו רצה להשיג פריצת דרך מדינית בכל מחיר ולשם כך העלים מכל הגורמים הביטחוניים את המהלכים לרבות את כניעתו לנושא עסקת הנשק. 


יצויין כי הנשיא טראמפ הכריז ​​על היוזמה בקול תרועה רמה מבלי להזכיר את עסקת הנשק הענקית הכרוכה בה. ואולם האמת פורסמה בישראל ונתניהו פצח במסע הכחשות נמרצות מן הסוג המוכר היטב של ״לא היה כלום ולא יהיה כלום״. בהמשך, סייעו האמירתים לנתניהו לדחוק את פרשת המטוסים מן הכותרות באמצעות החשת הנירמול וביצוע הביקור הראשון, הטיסה לאבו דאבי ובהמשך ההירתמות של סעודיה והלילה של בחריין למאמצי הטשטוש על ידי הענקת הסכמה למעבר מטוסי נוסעים בקווי הצעופה האזרחית מעל תחומן בדרך למזרח ובחזרה. 
.
בוושינגטון מציינים כי עסקת הנשק סגורה ומסוגרת ואין ממנה נסיגה והכל בהסכמה חשאית של נתניהו שמזכירה את מכירת הצוללות הגרמניות למצרים. 
.
יצויין כי עסקת הנשק כוללת הסכמה של נתניהו למכירת חבילת כלי נשק חדישים לאמירויות, כולל מטוסי קרב מסוג F-35 ומל”טים מסוג ריפר. העסקה כוללת גם מטוסי לוחמה אלקטרונית מסוג Growler EA-18G – הסוללים את הדרך לתקיפות חשאיות על ידי שיבוש מערך ההגנה האווירית של האויב. פרט זה נודע רק עתה ועורר חלחלה בקרב גורמים ביטחוניים בישראל. 
.
אפשר רק לנחש איזו מהומצ אלוהים היה מעורר כאן נתניהו אילו ראש ממשלה אחר היה עושה עיסקה כזו מעל ראשה של המערכת ומאחורי גב האומה. הואיל וזה ביבי – הכל עובר בשקט. 
.
רמי יצהר, עניין מרכזי 
https://youtu.be/iKmkh-YTmdM 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן