האינתיפאדה שאולי תציל את שלטון נתניהו

בימים האחרונים הזהרנו כי התרסקות האמון בנתניהו גם בקהל הבסיס שלו מסוכנת לביטחון הלאומי.

 

נתניהו מעולם לא חווה משבר אמון כה נרחב שבו בסקרי עומק שעורכים למענו מספר המאמינים להצהרותיו באופן מלא צנח למספר חד ספרתי של אחוזים. לעומת זאת, יותר משני שלישים מן הציבור, כולל אנשי ימין, חרדים, מצביעי ליכוד ממרכזי חילוניים ומהפריפריה מוכנים להכריז באוזני כל סוקר המתקשר אליהם כי התנהלות נתניהו במשבר הקורונה היא נוראה בחודשים האחרונים.

 

סקרי העומק מגלים עם זאת שהמצב עדיין לא אבוד. אלה ששיכנעו את עצמם לאורך השנים שזה או נתניהו או כאוס ושאין בלתו עדיין מחפשים בתת מודע שלהם כל רמז מעשי להיתלות בו כדי לשוב ולאמצו לליבם.

 

מספר הנוטשים לנצח את ביבי עולה בעקומה ברורה אך איטית ונתניהו מנסה לעצור את בריחת התמיכה בו בכל דרך אפשרית. השבוע הזהרנו, כאן ב״עניין מרכזי״ כי נתניהו ואנשיו תרים כאחוזי טירוף אחר יצירת משבר חיצוני ביטחוני זאת לאחר הנירמול עם האמירויות לא הניב את הדחקת כשלון ניהול המשבר הכלכלי, בריאותי, חברתי הפנימי.

 

הישועה הפוליטית עשויה לצמוח לנתניהו מן הלחץ המופעל על הפלסטינים העלול להניב אינתיפאדה חדשה. לא סתם דקירה פה, דריסה שם אלא הוצאת רבבות לרחובות בגדה, מול ההתנחלויות ועל הגדר ברצועה.

 

הנה שימו לב לדבריו של

סגן מנהיג חמאס, סאלח אל-עארורי, בראיון שהעניק היום לערוץ הלבנוני "אל-מיאדין" שפועל בחסות נסראללה.   אל עארורי מגלה כנראה ללא כוונה מוקדמת כי ישנו מו״מ מתקדם בין החמאס לגורמים בפתח השולט בגדה במטרה לגבש חזית אד הוק כדי להניע אינתיפאדה חדשה.

 

בכיר החמאס עוטף זאת בניסוח שהחיזבאללה רגיל אליו באיומיו כלפי ישראל: "בעימות הבא האויב הציוני יידרש לשלם מחיר חסר תקדים בחומרתו. העורף הישראלי, שהיה בטוח במלחמות גדולות בעבר,  יהיה חלק מההתנגדות ומן המאבק".

.

ועכשיו הוא חושף: "הושגו הבנות  והסכמה בין פת"ח לחמאס לצאת בקרוב למעשי התנגדות עממית (אינתיפאדה רחבת היקף) בגדה המערבית הכבושה ובתוככי שטחי פלסטין 1948 (הקו הירוק). עוצמת האינתיפאדה החדשה תיקבע בהתאם לתגובת הצבא הישראלי״.

.

הדברים הללו אינם מגיעים בעלמא. זו יכולה להיות דרך ההימלטות גם של נתניהו וגם של גנץ ואשכנזי מן הלחץ המופעל עליהם ומן הנסיגה בסקרים עבור כחול לבן. בחריין, סעודיה וקוסובו לא יניבו מנדטים כמו אינתיפאדה שתשכיח הכל, בעיקר את הקורונה, השקרים והספינים של הממשלה המנופחת והכושלת השולטת כאן.

 

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי
https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA
שיתוף:
מאמר קודםהאלוף עמירם לוין בראיון לרמי יצהר על הטריק שמשכנע מנהיג
המאמר הבאנעצר חשוד ברצח קשיש בירושלים
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.