ההישג של נתניהו הוא צבאי ואסטרטגי ממדרגה ראשונה

‏הואיל ונתניהו לא מגלה לשרים את תוכן ההסכמים שחתם עם האמירויות ובחריין, אין לי ברירה אלא לגלות לכם את הנקודה המרכזית מבחינתנו: והן כל כולן מהוות הצלחה גדולה לראש הממשלה

.

מעכשיו יש לאיראן שכנה חדשה על הגבול. המשמעות הצבאית והאסטרטגית לא פחות ממרחיקת לכת עבורנו. אם ינסו אותנו, אפילו הבונקר של נסראללה לא יספיק לשליטי טהרן.

.

אמנם אנחנו במפרץ כבר הרבה שנים, אבל עכשיו המצב הרבה יותר נכון ונוח לנו גם צבאית, גם טקטית ובעיקר מודיעינית. המצב החדש הוא בעל משמעות חיובית גדולה גם עבור הגורמים שמעניינים אותנו בעירק וגם עבור סעודיה ומצרים. האיראנים חטפו זפטה לא פשוטה שעלולה לקרב את קץ השלטון החומייניסטי אם זה לא ישנה כיוון וינטוש את חלומו להשמיד את המדינה הציונית. אגב, בעקיפי עקיפין גם הפלסטינים בגדה ובעזה מרוצים אבל הם לא יגידו את זה. ועוד מרוויח קטן: ארדואן. גם הוא היה די מודאג מן היומרות האיראניות בסוריה ובלבנון על גבולו. בתוכו ארדואן יודע כמו כל שליטי העולם המוסלמי המתון, שאין כמו ברית עם נתניהו.

.

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

רמי יצהר

Rami Yitzhar
עניין מרכזי

 

 

שיתוף:
מאמר קודםהג׳ינסים מככבים בחורף הקרוב
המאמר הבאההגבלות עלולות להתארך עד אחרי סוכות
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.