מבזקים

נתניהו הוביל תוכנית הגבלות הוגנת, מתחשבת ומקצועית

3BCA94A9-6946-4DB9-82F6-CDCA31C3090A

״עניין מרכזי״ מדווח:

בניגוד מוחלט למהומה המכוונת שנוצרה בתקשורת בעיקר בשל ניהול כושל של התוכנית הנרקמת, בסופו של דבר כשנתניהו חזר מוושינגטון הוא נכנס לעובי הקורה, הסדיר עניינים, יישר מחלוקות, השתיק נודניקים והוציא לדרך החל מהיום תוכנית מצויינת. ההגבלות לא יחסלו את הנגיף אבל אם כל אחד מאתנו יעשה את המוטל עליו התחלואה תרד בהדרגה, נמשיך לעבוד ולהתפרנס, המדינה תסייע למי שנפגע, ובסך הכל זו תהיה שגרה נחמדה.

 

ההגבלות החדשות שנכנסו לתוקף ביום דידי אחר הצהריים לקראת הערב, שבו נכנסת שנת תשפ״א, מיועדות בעיקרן לנטרל את הגורמים העיקריים שהביאו לתחלואה המתפרצת. מדובר בהגבלות סבירות שהציבור יוכל לעמוד בהן. עם קצת רצון טוב – נוכל כולנו להירתם ולבלום את המגיפה.

 

העיקרון המרכזי שעומד ביסוד התקנות הוא מניעת מגע מיותר בין בני אדם. לעומת זאת, הפרט יוכל להמשיך לעבוד, להתפרנס, לקנות ולהצטייד, לקבל טיפול רפואי ואפילו טיפולים הוליסטיים, מסז׳ים ומפגשים בעלי אופי ייעוצי נפשי.

 

כל אחד רשאי לנסוע באזור מגוריו לקניות במקומות הפתוחים. אלה כוללים סופרים למזון, פארמים, חנויות מחשבים, טמבוריות, והום סנטרים. כל העסקים יכולים לספק שירות בלי קבלת קהל. מסעדות, בתי עינוגים יהיו סגורים לקהל. אין בעיה להזמין משלוחים. החנויות המותרות להפעלה רשאיות לפעול גם בקניונים.

 

ברמת הפרט, חל איסור לארח ולהתארח אצל חברים ובני משפחה. כל אחד יכול להסתובב ולטייל במרחק עד קילומטר מהבית. מכוני הכושר סגורים אבל הפארקים לא ומי שרוצה לעשות ספורט מוזמן ללכת ולרוץ לכל מקום, כולל לחוף הים בתנאי שיצא מביתו לא ברכב.

 

המשטרה קיבלה הוראה לא להיטפל סתם לאנשים שהולכים להם באוויר הפתוח בתנאי שאינם מסתובבים בחבורות.

 

ישראל כץ ישלם. קצת אבל בהוגנות ובעיקר – מהר. 

 

התקנות כוללות הנחיות מדוקדקות בענייני תפילה ודת, שירותי רווחה, סיוע לבני משפחה במצוקה וכן אפשרויות נסיעה לבתי עלמין ואזכרות ביום הכיפורים.

 

המשטרה תפעל ביד קשה וללא פשרות נגד התקהלויות, התחכמויות של מסיבות בבתים פרטיים, קיום אירועים פירטיים בחיק הטבע וכדומה. יוטלו קנסות ויהיו העמדות לדין. בתי המלון סגורים וכן הצימרים.

 

בסך הכל ניכר שנעשה מאמץ גדול ככל הניתן ללכת לקראת הפרט ונגד הדווקאים מקדמי המחלות ומפיצי הנגיף.

 

צריך לומר ביושר: זו תוכנית הוגנת. היא תצליח אם נבין זאת ולא ננסה להתחכם.

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

שנה טובה,

רמי יצהר Rami Yitzha

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן