מבזקים

לקראת הקריסה המתקרבת: גנץ מקים בית חולים שדה

93B8329E-7CC1-425A-8190-97967C567D10

התנהגות חלק ניכר מהציבור הישראלי במשבר הקורונה רוויית זלזול, הפרת תקנות, המרדה עצמית בלתי פוסקת הנושקת לא אחת להכחשת המציאות. כשכל זה מתערבב  בחיפוש אובססיבי במציאת קורבנות שווא לתלות בהם את התירוץ להתנהגותו הנלוזה של הפרט התוצאה היא דהירה אל עבר התהום ממש.

 

ההתנהלות השערורייתית הזו היא נחלת הכלל, זולת יוצאי דופן, בדרך כלל בגילאים מתקדמים. כולם מפירים את התקנות, משקרים את הזולת ואת עצמם, משווים עצמם לאחרים כדי להלבין את חטאיהם ואגב כך חושפים את עצמם ואת יקיריהם לנורא מכל.

 

התוצאה היא תחלואה בזינוק, סתימת בתי החולים ופגיעה חמורה בכלל הציבור הנזקק למערכת הבריאות בנסיבות אחרות. לא פחות מ-4,000 אנשי מערכת הבריאות נדבקו או שהם בבידוד מחמת הנגיף. אחרים חשים מותשים, תשושים, לחוצים ובספק כשירים להמשיך למלא את תפקידם ביעילות הנדרשת. כל האזהרות, על ההבהרות, כל התחנונים והבקשות לא הועילו – עם ישראל שם זין ואין מי שיעצור את המפולת.

 

היום הודיע שר הביטחון בני גנץ כי נוכח המתרחש הוא מורה לצבא לעשות את כל ההכנות הדרושות להקים בית חולים בהתראה קצרה שדה שאליו יועברו חולי הקורונה כשהמערכת תקרוס. ההערכה היא שזה עלול לקרות בעוד שבועיים שלושה. עד כדי כך המצב קשה.

 

היום הודיע משרד הביטחון:

*שר הביטחון בני גנץ הנחה את צה”ל להתחיל בהיערכות לפתיחת בית חולים שדה*

.

שר הביטחון בני גנץ קיים היום (ב’) הערכת מצב בנושא הטיפול בקורונה במערכת הביטחון ובהתאם לסקירה שהועברה בראשות מנכ”ל משרד הביטחון, אלוף (במיל’) אמיר אשל, סגן הרמטכ”ל, אלוף אייל זמיר, מפקד פיקוד העורף, אלוף אורי גורדין, וקצין רפואה ראשי, תא”ל פרופ’ אלון גלזברג החליט:
*

על צה״ל להיערך מיידית להקמת בית חולים שדה בהתאם לצורכי מערכת הבריאות.

*

 

בתום סקירת חיל הרפואה, הנחה גנץ להתחיל בעבודת המטה הנדרשת להקמת בית חולים שדה שיכיל כ-200 מיטות על בסיס הקצאת רופאים, אחיות ופראמדיקים מצה”ל.

ההיערכות תתבצע מול משרד הבריאות ותמומש אך ורק בהתאם לצורך דחוף של מערכת הבריאות.
.

עוד הורה גנץ למערכת הביטחון להתחיל לעבוד על אסטרטגיית יציאה מהסגר וכן להיערך לתגבור נוסף של כוחות המשטרה במקרה של הימשכות או הרחבת הסגר.

צילום: אריאל חרמוני / משרד הביטחון

*תקשורת שר הביטחון.

 

 

רמי יצהר Rami Yitzha

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן