מבזקים

לפטר את יועצי נתניהו שניצפו מפירים בידוד

A8AE7678-E382-4478-B709-DF157FA08CAC

ארגון דרכנו, ממשתפיה הקבועים של הפגנת בלפור ומי שמפעילים מערכת חדשות אלטרניטיבית טלוחמנית נגד נתניהו פנתה היום במכתב לראש הממשלה בזו הלשון:

 

.

הנדון: מר טופז לוק ומר ראובן עזר – פיטורים בגין הפרת חובת הבידוד.

.
מדינת ישראל מתמודדת כיום עם אחד מן המשברים החמורים בתולדותיה, וזאת כתוצאה מהתפרצותה של מגיפת הקורונה, אשר פגעה במרבית מדינות העולם החל מחודש פברואר 2020. כחלק מהתמודדותה עם המגיפה, הטילה הממשלה בראשותך שורה ארוכה של מגבלות על הציבור הישראלי – מגבלות שהביאו עימן מחירים קשים עבור כלל הציבור, במישור הכלכלי, החברתי והאישי.

.

בימים האחרונים, עם פרוץ הגל השני של המגיפה בישראל ועלייה משמעותית במספר הנפטרים והחולים שמצבם קשה, הוחמרו ההנחיות והוטל סגר חלקי, במסגרתו הוקשחו ההגבלות על חירויות הפרט, נסגרו עסקים רבים ונאסרו פעילויות רבות במרחב הציבורי.

.

לצורך אכיפת הוראות אלו הוטלו במהלך ימי החג מעל 6,400 קנסות על אזרחים בגין הפרת חובות הסגר וההנחיות השונות.

.
בתוך כך, בתאריך 20 בספטמבר 2020, נצפה אחד מיועציך הבכירים, מר טופז לוק, כאשר הוא מגיע רגלית ובליווי אדם נוסף (מר עופר גולן), לכיוון ההפגנות במתחם בלפור מתוך מטרה, כך על פי הפרסום באמצעי התקשורת, לצלם מפגינים הפועלים בניגוד להנחיות. התנהלותו כאמור של מר לוק מעלה חשש משמעותי מאד להפרה ברורה של חובת הבידוד (המקוצרת ממילא) החלה עליו בשל חזרתו עם משלחת ראש הממשלה מארה”ב.

.

הפרת חובת הבידוד הינה הפרה חמורה של הוראות התקנות,
יש בה כדי לסכן את הציבור, ודינה, לכל הפחות, קנס של 5,000 ₪. יתרה מכך, היום, 21 בספטמבר, פורסם כי יועץ נוסף אשר לקח חלק במשלחת האמורה, מר ראובן עזר, נצפה כשהוא מפר באופן ברור את חובת הבידוד, וזאת לאחר שכבר הפר אותה וננזף על כך. למול הפרות אלו פרסמה מפלגת הליכוד תגובות אשר לכל הפחות מקלות ראש בהתנהלות האמורה ופוטרות אותה בהסברים שאינם עולים בקנה אחד עם הוראות הדין. זאת, כאמור, כאשר על אלפים מאזרחי המדינה הוטלו קנסות כבדים עבור עבירות דומות או אף חמורות פחות.

.
אכיפת מגבלות הקורונה, ככל פעולת אכיפה המבוצעת במדינה דמוקרטית, חייבת להתבצע באופן שוויוני וללא חריגים. יתרה מכך, מחובתה של הנהגת המדינה, בוודאי בעתות משבר, להציג דוגמא אישית לציבור ולהקפיד, קלה כחמורה, בכל המגבלות המוטלות על האזרחים כולם. תנאים אלו אינם רק מתחייבים מאופייה הדמוקרטי של המדינה ומחומרתו של המשבר הנוכחי, אלא גם חיוניים להגברת
אמון הציבור בהנהגה, אשר נפגע משמעותית לאורך החודשים האחרונים.

.
בהמשך לאמור, אנו קוראים לך להציג דוגמא אישית ברורה ובלתי מתפשרת ולוודא כי החשד להפרת תנאי הבידוד על ידי שניים מיועציך ייחקר בהקדם האפשרי. ככל שממצאי החקירה יעלו כי אכן הופרו תנאי הבידוד ע”י היועצים, אנו קוראים לך לפטר אותם לאלתר מתפקידיהם כיועצי ראש הממשלה, ולהעביר מסר ברור לכלל הציבור, כי ממשלת ישראל מחויבת להוראות החוק וכי אתה והממשלה בראשותך, לא תנהגו בסבלנות כלפי הפרות הפוגעות בהתמודדות עם המגיפה ומסכנות את הציבור.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן