מבזקים

יאיר גולן: נתניהו מרסק את המדינה

2BF56F60-DAEB-44D9-B5C7-195072F63812

ח”כ יאיר גולן עורר סערה כשאמר בכנסת: “נתניהו מרסק את הדמוקרטיה, מרסק את הכלכלה, מרסק את החברה הישראלית ומרסק את העתיד של כולנו. אבל הוא אף פעם לא ייקח אחריות, הוא אף פעם לא אשם. פעם זה הכנסת שמפריע לו, פעם זו יפעת שאשא ביטון שמחבלת במאמציו, פעם זה פרופסור גמזו שלא נותן לו לפעול, פעם זה אפילו ישראל כץ. והפעם זה המפגינים, זה מה שמפריע לו. הכל שקר וכזב, הכל מרמה הסתה שיסוי וביזוי, שנים עם השיטה הזאת עובדת, לא עוד נתניהו. המחאה לא תיעלם, המחאה תפרוץ ותאגף אותך נתניהו, ותטביע אותך בזרם אדיר של תקווה.”

.

בדיון אמר גם ח”כ עפר שלח: “ידעו אחי המפגינים שלא ניתן לשפן מבלפור לרסק את הדמוקרטיה. חשבתי ואמרתי שלנוכח הבהלה בציבור, מנהיגי המחאה צריכים להשעות לשבועיים את ההפגנות ההמוניות, ולהמשיך אותה בכל האמצעים האחרים. מתוך אותו היגיון ממש אני אומר לכם עכשיו: דקה אחרי שמחת תורה, בצעדה הראשונה, אהיה בשורה הראשונה יחד איתכם כדי להחזיר את המחאה אל הכיכר ולהעיף את המחדלטור הכושל והמושחת. תדע הקהילה הישראלית המופלאה שבעת הזאת אין מלך בישראל, אבל לא איש הישר בעיניו יעשה.”

.

ח”כ יעקב ליצמן: “כידוע לכם אני התפטרתי מהממשלה כאות מחאה, כי לדעתי עבדו עלינו כל הזמן הפרויקטור, כאשר דרשתי סגר כשהיו 2000 נדבקים, ואמרתי לו שהוא זומם לסגור את בתי הכנסת בראש השנה ויום כיפור. אף אחד לא האמין לי בזמנו. מישהו צריך לתת את הדעת מה קרה מאז שהיו 2000 נדבקים ליום, עד שהגענו ל7000. את הסגר היינו צריכים לעשות מזמן. מישהו נתן את הדעת כמה אנשים לא יכלו לבית כנסת ביום כיפור? לכמה אנשים זה יגרום לא לצום? בגלל כל אלה אני אצביע נגד ההצעה הזו.”

.

סגן שר הבריאות ח”כ יואב קיש סיכם את הדיון: “ההפגנות הם פרימה של הסולידריות החברתית, כי היום כל אחד שרוצה לצאת אומר לעצמו שהוא ישים סטיקר על האוטו ויוכל ללכת לאן שהוא רוצה. הבעיה המרכזית היא לא בלפור, היא שאי אפשר להחזיק אנשים בבית בסגר בזמן שמותר להפגין. אם לא היינו משנים את החוק, אז בחול המועד, עם ישראל שאוהב לטייל, כל אחד היה יוצא להפגנה בכנרת, או אצל הדודה שלו.

.

“הייתה הנקודה שבה ראש הממשלה אמר שאי אפשר להמשיך כך אחרי שראה ביום שישי את אותה ארוחה של חסרי בושה, שפשוט זלזלו ופגעו בכבוד כל עם ישראל. כשאנשים לא הלכו לאכול עם המשפחות שלהם, כשאני אמרתי לאמא שלי שתישאר לבד בבית, והם אוכלים שם מצפצפים על כולנו ולהם אתם נותנים כבוד. זה העם שאתם רוצים? אם אתם נותנים להם להתנהג ככה מה אתם מצפים שיקרה פה? אין לכם בושה? זו הבעיה שלנו שכל אחד שראה את זה אמר, לעצמו איך אני אתחמק ואעשה בשבילי.”

.

עניין מרכזי

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן