מבזקים

מהם גלשני E-FOIL ומדוע הם הופכים לפופולאריים כל כך?

בשיתוף: שלט רחוק

כל מי שמתעניין בעולם הגלישה על ענפיו השונים וודאי שמע לא פעם במהלך השנה האחרונה את הביטוי “E-FOIL”, כאשר בכל רחבי הארץ (והעולם) רואים מחודש לחודש יותר ויותר גלשני E-FOIL מסוגים שונים ומרשימים. מה מאפיין סוג זה של גלשנים ומהם יתרונותיו על פני גלשנים “רגילים” אשר הופך אותם לפופולאריים כל כך, יש כדי כך שרבים סבורים כי הם מהווים את העתיד של ענף הגלישה כולו?

 

לרחף מעל המים, על כל היתרונות שבכך – גלשן חשמלי E-FOIL

גם אם אינכם מבינים עדיין בדיוק מהו גלשן E-FOIL אבל אתם הולכים לים מדי פעם, סביר להניח שכבר ראיתם כאלו פה ושם. ספציפית, אם ראיתם גולשים אשר נראה כי הם מרחפים מעל המים, פשוטו כמשמעו, סביר להניח כי אלו הם גלשנים E-FOIL.

מהו גלשן E-FOIL? ובכן, מדובר בגלשן רגיל, לכאורה, אך כזה בו במקום תחתית חלקה וכמה חרבות בחלקה האחורי, ניתן למצוא מין כנף הידרו דינמית חזקה (עשויה לרוב מסיבי פחם – מהחומרים החזקים ביותר בעולם), אשר ממוקמת במרחק של כמה עשרות סנטימטרים (עד מטר) מתחת לגלשן, ומחוברת אליו. כאשר הגלשן מתחיל להתקדם במים ולצבור מעט מהירות, אותה כנף יוצרת עילוי חזק אשר מרומם את הגלשן מעל לפני המים, כך שכל  המשקל של הגלשן והגולש/ת גם יחד יושב למעשה על הכנף והקונסטרוקציה הפשוטה המחברת אותה אל הגלשן.

היתרונות של גלשני E-FOIL הם עצומים, ולכן טכנולוגיה זו צוברת פופולאריות במהירות מרשימה. כשהגלשן עולה מעל לפני המים רמת החיכוך עם המים יורדת משמעותית, מה שמקל על הגלישה ומאפשר לצבור מהירות גבוהה הרבה יותר. בנוסף, העלייה מעל למפלס המים מאפשרת לגלוש ביתר יציבות גם בים סוער יחסית (שכן הגלשן כבר אינו נתון לכל הפגיעות והחבטות של הגלים). כמו כן, סוג גלשן זה מאפשר גם להתקדם עליו בעמידה תוך ביצוע תנועות של נענוע אשר מקדמות מעט את הגלשן וגורמות לכנף ליצור את העילוי ולגלשן לעלות, כך שניתן להתקדם במים ולתמרן בין הגלים לא רק בשכיבה, כמו בגלשן “רגיל”.

 

אפשרות גם לגלשן ממונע

מאפיין נוסף של גלשן חשמלי E-FOIL אשר הופך אותם לפופולאריים במיוחד הוא כי ניתן להתקין על הכנף התת מימית עצמה מנוע חשמלי קטן, ולהפוך את הגלשן בעצם לגלשן ממונע. גלשן חשמלי שכזה מאפשר להתקדם במהירות וללא מאמץ לכל מקום במים, ומשמש אנשים הן ככלי לטיול במים (בדומה לאופנוע ים או כלי שיט ממונעים אחרים), והן ככלי המסייע להם בגלישה. במקום להיאבק מול הגלים בכל פעם שמעוניינים להיכנס שוב לעומק לאחר שתופסים גל, ניתן להסתייע במנוע החשמלי ולזכות ביתרון על פני כל שאר הגולשים במים…

 

לסיכום, בין אם מדובר בגלשן חשמלי וממונע ובין אם לא, גלשני E-FOIL הם ללא ספק הדבר החם והמעניין ביותר כיום בעולם הגלישה והספורט הימי, ולא בכדי – מדובר בפיתוח טכנולוגי שמקפיץ את עולם הגלישה לרמה חדשה, ופותח בפני חובבי גלישה מושבעים הזדמנויות ויתרונות עליהם אפילו לא חלמו בעבר.

 

*** היכנסו לאתר שלט רחוק וצפו במגוון הגדול של גלשנים חשמליים.

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן