מבזקים

נתניהו הסכים שהערבים ירכשו מטוסי חמקן המתקדמים בעולם

74C06720-F501-4772-A280-7635B311E299

נתניהו הסכים לכל תנאי של טראמפ והכל כדי לסייע לו בבחירות לנשיאות ארצות הברית. המשמעות בפועל: מדינות ערביות יוכלו לרכוש את הנשק המתקדם בעולם כולל מטוסי חמקן ואמצעי ביון ותקיפה מיוחדת. היום הוצהר על הסכם שלום עם סודן האפריקנית. טראמפ הודיע כי בקרוב צפויים עוד חמישה הסכמים דומים אפשר שגם עם סעודיה.

.

גנץ הודיע היום כי נתניהו עשה זאת מאחורי גבו וללא ידיעת הצבא. בדיעבד גנץ יכול היה רק להשיג אמצעים, כלים וכסף מהאמריקנים עבור מה שהוגדר שמירת העליונות הצבאית הישראלית.

.

מלשכת שר הביטחון נמסר:
לאחר חתימת הסכם השלום עם האמירויות, התגלה לשר הביטחון כי במקביל מתקיים משא ומתן למכירת נשק מתקדם,דבר אשר היה ידוע לגורמים הישראלים שהיו מעורבים במשא ומתן, אך הוסתר ממערכת הביטחון שלא היתה שותפה לו.
שר הביטחון רואה בהשגת שלום ויציבות אזורית ערך אסטרטגי עליון, ולכן מרגע חתימת ההסכם הוביל פעולה נחושה ועצמאית מול הממשל האמריקאי, בכדי להבטיח את קיום ההסכם תוך הבטחת ביטחונה של מדינת ישראל, שמירה על היתרון האיכותי שלה והעצמת כוחו של צה”ל לעשרות השנים הבאות.

.

וזו הודעה משותפת לראש הממשלה ושר הביטחון:

עם שובו לישראל שוחחו ראש הממשלה ושר הביטחון על ההסכם שנחתם להבטחת יתרונה הצבאי של ישראל בין שר הביטחון גנץ למזכיר ההגנה האמריקני.

.

שר הביטחון בני גנץ שוחח עם ראש הממשלה ומסר עדכון על הדיונים שערך בפנטגון ועל ההסכם שנחתם בינו לבין מזכיר ההגנה אספר להבטחת יתרונה הצבאי האיכותי של מדינת ישראל.

.

הסכם זה הושג אחר דיאלוג ממושך בין משרד הביטחון והפנטגון שהתחיל לאחר ביקורו הקודם של שר הביטחון בוושינגטון לפני חודש.

שר הביטחון הדגיש שההבנות שהושגו עם ארצות הברית יאפשרו תכניות רכש ארוכות טווח שיספקו מערכות נשק מתקדמות לישראל, ישדרגו באופן משמעותי את יכולותיה הצבאיות, יבצרו את ביטחונה ועליונותה הצבאית האזורית של ישראל, וישמרו את יתרונה הצבאי האיכותי בעשורים הקרובים.

.

במסגרת הביקור עדכנו גורמי הממשל האמריקניים את שר הביטחון שהממשל האמריקני מתכנן להודיע בזמן הקרוב לקונגרס על כוונתו לספק מערכות נשק מסוימות לאיחוד האמירויות.

.

ראש הממשלה ושר הביטחון הסכימו שלאור העובדה שארצות הברית משדרגת את יכולותיה הצבאיות של ישראל ומשמרת את יתרונה האיכותי – ישראל לא תתנגד למכירת המערכות הללו לאיחוד האמירויות.

*

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן