מבזקים

איראן פועלת למנוע הישארות טראמפ בבית הלבן

C58F9E74-E251-4612-B35E-3C10B01DE0E0

קבוצות תקיפת סייבר איראניות מנסות לשבש את תהליך הבחירות בארה”ב ולהשפיע על קולות הבוחרים. הפעילות נעשית במטרה למנוע כהונה שנייה מדונלד טראמפ.

.

בציוץ שעלה הבוקר בטוויטר, המשותף למערך הסייבר הלאומי האמריקאי וה- FBI מזהירים הארגונים את הציבור ממעורבות איראנית בתהליך הבחירות.

.

שני הארגונים עדכנו בטוויטר שבמהלך השבוע האחרון התגלתה זליגת מידע על בוחרים אמריקאיים ופריצה לאתר הבחירות באחת מהמדינות. תקיפות אלו בוצעו כך על פי הארגונים על ידי קבוצות תקיפת סייבר איראניות.

.

הארגונים קבעו כי קבוצות תקיפה אלו מנסות להשפיע על תוצאות הבחירות בארצות הברית באמצעות תקיפות סייבר במדינות וברמה הלאומית.

.

הארגונים העבירו הנחיות למדינות ולגופים העוסקים במערכת הבחירות בארצות הברית וקראו לאזרחים להיות ערניים, לעשות שימוש רק באתרים ואפליקציות אותם הם מכירים ולדווח על כל מקרה חשוד.

.

האיראנים מנסים להשפיע על תוצאות הבחירות בארצות הברית ולמנוע כהונה שנייה מהנשיא דונלד טראמפ, מתוך הערכה שבמידה וג’ו ביידן ייבחר לנשיאות תהיינה הקלות משמעותיות בסנקציות שהוטלו על איראן על ידי טראמפ.

.

ניסיונות ההשפעה על מערכת הבחירות בממד הסייבר מבוצעים באמצעות יצירת הד תקשורתי לתמיכה במועמד מסויים באמצעות בוטים (דמויות פיקטיביות המקדמות מסרים באופן רחב היקף ברשתות החברתיות) מחד, ומאידך באמצעות ניסיון לקעקע את אמינות המערכות הממוחשבות, על מנת לגרום לבוחר שלא להאמין בתהליך הבחירות עצמו.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן