העולם חוגג את בחירת ג׳ו ביידן לנשיא ה-46 של ארה״ב

הלילה, לאחר שכל מנהיגי עולם, לרבות כל מדינות ערב המתונות בירכו נאלץ גם נתניהו לשחרר הצהרה רפה של ברכות ותקוה להמשך שת״פ פורה והדוק עם הנשיא האמריקני החדש.

נתניהו נאלץ לעשות זאת נוכח הביקורת הקשה בארץ על שתיקתו הרועמת בעקבות התרסקות חברו השקרן המכחישן המטורף שהובס.

.

זה עוד לא רישמי אבל ודאי ברמה שגם ג׳ו ביידן שיחרר סופסוף הצהרת ניצחון.

 

ביידן כתב כי "העבודה שלפנינו תהיה קשה, אבל אני מבטיח לכם: אני אהיה נשיא לכל האמריקנים – בין אם הצביעו בשבילי ובין אם לא. אני אשמור על האמון שנתתם בי".

 

.

העולם כולו חוגג את תבוסתו של טראמפ שממאן לקבל את הפסדו ומאיים בהתשה משפטית של המערכת. כמות השקרים והספינים ששיחרר טראמפ ביומיים האחרונים הפכה אותו לבדיחה עצובה אפילו בקרב הרפובליקנים שכהונתו ביישה אותם.

.

סגנית הנשיא קמלה האריס בירכה הערב על ניצחונם שלה ושל ביידן ואמרה:

"הבחירות האלה הן על הרבה יותר מאשר על ביידן או עליי מדובר בנשמתה של אמריקה ובנכונותנו להילחם למענה. לפנינו עבודה רבה, בואו נתחיל", הוסיפה.

.

גם בישראל התפרסמו ידיעות ותגובות של שמחה לאידו של טראמפ הנוכל השקרני. ורק ביבי עצוב ושבור. הוא מבין שסילוק טראמפ רק יחיש את קיצו שלו בבלפור וטוב שכך.

 

.

יו״ר האופוזיציה יאיר לפיד. "מערכת היחסים בין ישראל לארצות הברית מבוססת על ערכים ואינטרסים משותפים שאני בטוח שיהיו בלב העשייה שלכם. מצפה לעבוד עם הממשל החדש ועם חברי שתי המפלגות בקונגרס בכדי להעמיק ולחזק את היחסים המיוחדים בין המדינות".

.

יו"ר מרצ ניצן הורוביץ כתב: "אחרי ארבע שנים של רוח רעה, שקרים ובריונות הגיע הזמן למנהיגות ישרה והגונה בוושינגטון. אני קורא לצוות המזרח התיכון של הנשיא הנבחר ביידן לחדש את המאמץ לקידום תהליך השלום בין ישראל לבין הפלסטינים, שהוא אינטרס ישראלי מובהק".

.

שר המשפטים אבי ניסקורן הגיב ואמר: "ברכות לעם האמריקאי על ההליך הדמוקרטי הראוי. אני בטוח שהקשר ההדוק בין ארה"ב לישראל ישמר ויתחזק תחת ממשל ביידן".

ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק ברך גם הוא את הנשיא החדש. "ג׳ו ביידן – נשיא, מבוגר אחראי עם ערכים, שקול ומנוסה", כתב ברק. "ידיד ישראל וידיד אישי מזה שנות דור. טוב למי שחושבים על ישראל, לא רק על עצמם. יביא הרבה ממה שהיה חסר שם ופה בשנים האחרונות".

.

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

*ח"כ עופר כסיף על תוצאות הבחירות בארה"ב*:

"הנצחון של ביידן הוא קודם כל כרטיס אדום לגזענות, לבורות ולפשיזם של טראמפ וכנופייתו.

במבט מקומי, מהבית הלבן יוצא אדם שהיה מוכן להעמיק את ההתנחלויות כדי לתגמל יצרני נשק ולקדם את חזון הארמגדון של תומכיו האוונגליסטים.

תם שלטון הטירוף הקנאי של הטראמפיזם. בקרוב אצלנו!"

.

רמי יצהר

Rami Yitzhar

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםאם טראמפ יתעקש – השירות החשאי יסלק אותו בכוח מהבית הלבן
המאמר הבאגנץ מתאם עם בנט ולפיד את סילוק נתניהו
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.