מבזקים

חולדאי מציע פיילוט להופעת מוסיקה בבלומפילד

3E9887FC-E153-40C4-B70B-B714C059AE8E

ראש עיריית תל אביב-יפו מציג מתווה לחידוש מופעי התרבות בעיר:
הופעות באיצטדיונים ואמפיתאטרונים פתוחים בלבד. קפסולות של 20 איש ושמירה על מרחק ביניהן. כניסות נפרדות ובאופן מדורג לכל קפסולה. עטיית מסיכות במהלך כל ההופעה. פיקוח על קיום הנחיות הבריאות ושמירת המרחק.

.

ראש עיריית תל אביב-יפו רון חולדאי יוצא בקריאה לשרי התרבות והבריאות להחזרה מיידית של פעילות מופעי ואירועי תרבות בשטח פתוח. כידוע, מאז פרוץ המשבר, הופסקו פעולות תרבות רבות המתרחשות בחללים סגורים, לרבות הצגות תאטרון, הופעות מחול וקונצרטים. מעבר לפגיעה הקשה בקהל הצופים, חלה גם פגיעה אנושה בפרנסתם של האמניות, האמנים והעובדים בתעשייה.

*

בפניה שהועברה לשרי התרבות והבריאות כותב חולדאי: “תרבות איננה מותרות. היא חיונית והכרחית לקיומה של החברה ולהבטחת קיומם בכבוד של העובדים בענף. משכך, יש להבטיח שגרת תרבות, תוך שמירה קפדנית על הנחיות בריאות הציבור. אני סבור כי הפעלת אירועי התרבות במתכונת שהוצעה מהווה פתרון הולם המאזן בין הצרכים השונים”.

*

המתווה המוצע ניתן ליישום מיידי, ועיריית תל אביב-יפו ערוכה מבחינה לוגיסטית להוציאו לפועל בשטחה. המתווה כולל את הרכיבים הבאים:*
• כל ההופעות יערכו רק באצטדיונים ובאמפיתיאטרונים פתוחים בנויים, כך שניתן יהיה לשלוט בהושבת הקהל על כסאות מסומנים, ושהוכשרו בהתאם לכללי התו הסגול.
• הצופים יחולקו לקפסולות אשר ייכנסו משערים נפרדים, כאשר בכל קפסולה ישבו 20 איש ובין הקפסולות ישמר מרחק של 2 מטר (מצ”ב מפה המתארת כיצד ניתן להושיב את הקהל)
• כניסת הקהל לאיצטדיונים תתרחש באופן מדורג ובזמנים שונים על מנת למנוע התקהלות של צופים בשערי הכניסה לאיצטדיון.
• בכניסה למופע תתבצע מדידת חום, בשטחי האיצטדיונים והאמפיתיאטרונים יוצבו עמדות לשטיפת ידיים, תאי השירותים ינוקו היטב, ובכניסה אליהם יוצבו פקחים לשמירה על כמות המשתמשים.
• הצופים יעטו מסיכות במהלך כל ההופעה.
• הנהלת האיצטדיונים תדאג לפקח על כניסת ויציאת הקהל למופע וממנו, סידורי הישיבה, שמירת המרחק, מדידת החום, הניקיון, ועטיית המסיכות.

.

כדי לבחון את יישום המתווה מציעה העיריה עריכת אירוע במתכונת ניסיונית (פיילוט) בהתאם למתווה. האירוע יכלול הופעת מוזיקה באיצטדיון בלומפילד, בהשתתפות קהל בהתאם להיקף שיאושר.

*

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן