מבזקים

אלפים הפגינו בעד סילוק נתניהו זה השבוע ה-22

C30C8516-6C39-49EF-955B-9B4BD09BDE75

במוצאי שבת התחדשו ההפגנות ברחבי הארץ נגד בנימין נתניהו בדרישה לסילוקו מן השלטון ולהעמדתו לדין גם בפרשת הצוללות. נתניהו שהה בסוף השבוע בביתו בקיסריה ובשבת ניצפה יושב על כיסא בלבוש מלא על חוף הים כשמעגל של מאבטחים נוצר סביבו בקוטר של כחמישה מטרים מן הכיסא שעליו ישב בדד.

 

ההפגנות היו בבלפור, בקיסריה, בתל אביב, בחיפה ובעשרות מוקדים נוספים ברחבי הארץ בהשתתפותם של אלפי בני אדם.

.

התקרית המרכזית בעימות בין מפגינים לשוטרים היה בכביש מספר 1 מתל אביב לירושלים, שם הפרו מפגינים באופן בוטה לטענת המשטרה את החוק כשהחלו לצעוד רגלית במרכז הכביש וחסמו ציר תנועה מרכזי.

.

כאלפיים איש הפגינו בירושלים מחוץ למעון הרשמי של נתניהו, ומאות יצאו לצעדה בתל אביב מכיכר הבימה. בחיפה הגיעו קרוב ל-1,000 מפגינים לרחבת האודיטוריום. כ-400 מפגינים הגיעו גם למעון הפרטי של נתניהו בקיסריה. הם נשאו דגלים שחורים, ורודים ודגלי ישראל, וצעקו בין השאר “מנותקים נמאסתם”, “שחרר” ו”לך”. בכיכר רבין התכנסו כ-400 מפגינים בהפגנה של התנועה לאיכות השלטון שדורשת לפתוח ועדת חקירה בפרשת הצוללות.

.

ראש אמ״ן לשעבר, עמוס ידלין: “בשנים האחרונות מתעורר חשד שקבלת ההחלטות במשטר הדמוקרטי לא מתקבלות. טובת המדינה זה לא השיקול המוביל, ההחלטות מתקבלות ללא התייעצות ובפורומים לא מוסמכים. מעולם ראש הממשלה לא קיבל החלטות לבדו, ולכן צריך סביבו את שר הביטחון ואת שר החוץ שלו.

.

“בפרשת כלי השיט והצוללות, באספקת הנשק לאמירויות ובניהול משבר הקורונה אנחנו מזהים דפוס פעולה לא טוב. מתבצע מידור של מי שאמור להיות חלק מההחלטות. במקום הדרג המקצועי מתנהלת שליחות של מקורבים וקרובי משפחה. איך אפשר לסכם על אספקת צוללות למצרים בלי לשתף את שר הביטחון? אין איש מסווג לכל סוד שהוא ממנו”, הוסיף ידלין.

.

“איש לא התייעץ איתו. בצוללות ובנשק לאמירויות נתפס ראש הממשלה תחילה בהיתממות, ואז באי-אמירת אמת, שינוי גרסאות והפרת סטנדרטים. ביטחון המדינה זה קודש הקודשים שלנו”.

.

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

״עניין מרכזי״

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן