מבזקים

איך לצאת עם החתול מהבית לזמן ארוך?

כל מי שמגדל חתול יעיד בקלות עד כמה מדובר בבעל חיים רכושני, אדון לעצמו שלא ממש מתחשבת ברצונות ובלו”ז של הבעלים שלו ובעיקר כזה שמאד מעריך ומטפח את הטריטוריה שלו.

 

בדיוק בגלל זה, אף אחד לא שש להוציא את החתול מהבית ובטח שלא לתקופות ארוכות שכן זה לא תמיד עובר בשלום, אך עם זאת המציאות מראה שלפעמים פשוט אין ברירה.

 

אז בין אם אתם מתכננים טיול ארוך, מעבר למקום מגורים זמני לצורך שיפוץ הבית או נאלצים להיעדר מכל סיבה אחרת שהיא, הנה כמה טיפים שיעשו קצת סדר.

 

הכנות לקראת היציאה מהבית

חתול הוא בעל חיים חכם מאד וכנראה שכבר בשלב האריזות הוא יבין שמשהו שונה מתרחש. בשלב האריזות, נסו לקחת כמה פיסות של בד מהמקום בו הוא ישן ולהניח אותן על המזוודות והתיקים. הוא כמובן ירגיש שלא מדובר בבית שלו, אבל הריח המוכר בהחלט יקל עליו את היציאה מהבית.

כעת, לאחר שאתם ארוזים ומוכנים ליציאה, הגיעה הרגע לעלות על הרכב וכאן חשוב מאד לרכוש כלוב לחתול בהקדם. מומלץ לקנות כלוב גדול דיו כדי שיהיה לו נוח בפנים, אך שלא יהיה גדול מדי ויאפשר לו חופש תנועה שעלול להיות מסוכן במהלך נסיעות. גם כאן מומלץ בהחלט להכניס מבעוד מועד אל הכלוב חפצים וצעצועים המוכרים לו שיקלו עליו את היציאה מהבית. זכרו כי סביר בהחלט להניח שהוא לא ממש יאהב את הרעיון וכדאי להיות מוכנים לכך.

 

שירותים

בהתאם ליעד אליו אתם נוסעים, הקפידו להכין מראש פתרון לצרכים של החתול. חשוב מאד לזכור כי חתולים מאד רגישים לגבי המקום בו הם מתפנים ואפילו אם אתם הולכים לקמפינג ארוך בחיק הטבע לא, כדאי להסתמך על השטחים הפתוחים בתור שירותים לחתול. חתולי בית רגילים לעשות את הצרכים שלהם בארגז החול ולכן הדבר הכי טוב שתוכלו לעשות הוא לקחת אתכם את הארגז מהבית. במידה וזה לא ממש אפשרי, תוכלו בהחלט לרכוש ארגז קטן נייד ושק חול חדש, רצוי שיהיו דומים לאלו שהחתול שלכם מכיר.

 

צעצועים ואביזרים

בתור בעל חיים מאד טריטוריאלי, רצוי מאד להביא אתכם אביזרים וצעצועים לחתול שיאפשרו לו להרגיש בבית במקום החדש כמו שטיחון גירוד למשל או חכת משחק עם כדור ונוצה.

 

חשוב להיות עדינים

זכרו תמיד – בניגוד לכלבים שיסתפקו בנוכחות הבעלים שלהם לרוב, חתולים צריכים את הטריטוריה שלהם תמיד וככל שהם התרגלו כבר למקום מסוים, כך יהיה להם קשה יותר להתרגל למקום חדש. לכן, הקפידו כמובן על הטיפים הנ”ל, אבל זכרו לקבל בסלחנות התנהגויות משונות שלהם, גם אם אלו לא עולות בקנה אחד עם האופי שלהם ואפילו אם הן מעט מטרידות.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן