מבזקים

מהן התוצאות האפשריות של בדיקת מהירות ומהם הצעדים בהם יש לנקוט?

לפעמים, התלות שלנו באינטרנט מצליחה להפתיע אפילו אותנו. רמת הסטרס שאנו חשים כשהחיבור לפתע הופך איטי יותר, ההורדה נעצרת באמצע והמייל פשוט מסרב להגיע ליעדו, מעידות על כך שאנו זקוקים לחיבור איכותי על מנת לבצע פעולות רבות. כשהחיבור נקטע או נעשה איטי, יש לבצע בדיקת מהירות בכדי לנסות לאבחן את מקור הבעיה ולטפל בה.

את הבדיקה ניתן לבצע באתר האינטרנט של ספק האינטרנט שלכם, או באתרים מיוחדים המציעים את האפשרות לבצע בדיקה כזו ללא תשלום. במאמר שלפניכם, נפרט על משמעות התוצאות השונות שעולות באותן בדיקות, ואת הצעדים שיש לנקוט בהם בהתאם.

 

מה קורה כאשר בדיקת מהירות יוצאת תקינה או לא תקינה?

 

אם בדיקת מהירות יוצאת תקינה והגלישה עדיין איטית, ייתכן שישנו גורם שאינו קשור לאינטרנט באופן ישיר, אך פעולתו משפיעה עליו. אפשרות אחת אולי קשורה לעובדה ששכחתם לעדכן את הדפדפן החביב עליכם, וכעת אתם עובדים על גרסא ישנה יותר שלא מצליחה להסתנכרן עם מהירות הגלישה. בפעמים אחרות, ייתכן שהבעיה קשורה פשוט מאוד באתר בו אתם גולשים כרגע – אולי הוא עמוס מידי, אולי הוא מאוכסן בשרת לא איכותי, ועוד.

במידה והבדיקה לא תקינה, יש לבדוק את המחשב, התשתית וספק האינטרנט, המודם והנתב. כל אחד מהגורמים הללו משפיע על מהירות הגלישה באינטרנט וכדי לעלות על הבעיה, מומלץ לבחון כל אחד מהם בנפרד:

  • אם הבעיה במחשב – ייתכן מאוד שהמחשב שלכם פשוט ישן מידי. הרי מידי תקופה צצים עוד ועוד עדכונים במחשבים והרשתות, שדורשים אנרגיה רבה יותר על מנת להפעיל אותם כהלכה. בנוסף, יש סיכוי שהמחשב החזק מאוד שלכם פשוט עמוס מאוד וכדאי לנקות אותו מתוכנות שונות שאינכם משתמשים בהם. אם זה עדיין לא עוזר, כדאי לבדוק את המודם שלכם ולפנות לתמיכה טכנית בנושא.
  • אם הבעיה בנתב – הנתב מספק חיבור לרשת לכל המכשירים בבית. בכדי לבדוק האם הוא מקור הבעיה, יש לבצע את הבדיקה על כל המכשירים המחוברים אליו. במידה ויש האטה בכל המכשירים, הנתב הוא אכן מקור הבעיה.
  • בדיקה משולבת – נניח שבדקתם את המחשב והנתב שלכם, ועדיין יש בעיה במהירות הגלישה שלכם, כעת יש לעבור לתשתיות והגדרות הספק שלכם. צרו קשר עם הספק שלכם, ספרו לו שביצעתם בדיקת מהירות וצעדים נוספים בעקבותיה, והשאירו את המשך הטיפול בידיו.

אולי כל מה שאתם צריכים, זה לעבור לחברה אחרת?

זה לא נעים, ולפעמים כרוך בפרוצדורה מרגיזה למדי, אבל אם לאחר שדיברתם עם התמיכה הטכנית וביצעתם בדיקת מהירות שוב ושוב ושוב, ועדיין דבר לא השתנה – אולי כדאי לשקול להחליף חברה. אולי משהו במיקום הגיאוגרפי שלכם, בדירה, אפילו בסביבה, פשוט לא מתאימים לספק שאתם עובדים איתו. מי יודע, אולי תמצאו עסקה טובה יותר במחיר משתלם יותר?

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן