מצוד ישראלי בעולם אחרי ההאקרים

עוד יום חלף מבלי שהכופר שולם לסחטנים וההאקרים שגנבו את מסד הנתונים של חברת הביטוח שירביט פירסמו גם בשבת פרטים לרבות תעודות זהות, רשיונות נהיגה ופרטים נוספים זאת לאחר ההודעה כי החברה מסרבת להכנע לדרישות הכופר.

 

במקביל, השלטונות הסייבר וגורמי הביטחון המנסים להתחקות אחרי ההאקרים אינם שוללים אפשרות שבין הפורצים גם גורמים ישראליים שזהותם האתנית אינה מובהקת.

 

בהודעת שירביט נאמר:

 

שירביט מודיעה כי החליטה שלא להיענות ל״דרישות הכופר״, ולהמשיך לפעול בכל המישורים כדי להגן על המידע של לקוחות החברה ועובדיה. החברה מלווה מקרוב ע״י שורת גורמים ממלכתיים המעורבים בניהול האירוע.
.
במהלך המו״מ שנוהל לאורך כל הלילה, הגיעו כל הגורמים המקצועיים למסקנה גורפת כי לטרור הסייבר יש ענין בפגיעה אסטרטגית ולא עומד מאחוריו מניע כספי כלשהו.
.
הנהלת שירביט החליטה לנהוג בהם כפי שיש לנהוג בתוקפים ולא להיכנע לאיומים מצד גורמים בעלי מניעים אסטרטגיים.
.
אנשי החברה ממשיכים לעקוב אחר כל התפתחות ומעדכנים את קהל הלקוחות באופן שוטף ככל שנדרש.
.
שירביט פועלת בתיאום ובליווי צמוד של מערך הסייבר הלאומי, רשות שוק ההון, ביטוח וחיסכון, משטרת ישראל, הרשות להגנת הפרטיות וגורמים ממלכתיים נוספים.
.
החברה אף שכרה את שירותיהם של מומחים מהשורה הראשונה המתמחים בניהול אירוע סייבר, ניהול משא ומתן וניהול משברים.
,
מנכ"ל החברה, צביקה ליבושור: ״שירביט מתמודדת עם מתקפת סייבר עוינת שמאחוריה עומד גורם המבקש לבצע פגיעה אסטרטגית.
.
החברה לא תיכנע לטרור מסוג זה ותפעל בדרכים העומדות לרשותה להגן על לקוחות החברה ועל המידע המצוי בחברה, בתיאום עם כלל הרשויות הממלכתיות המלוות מקרוב מאוד את ניהול האירוע״.

.

עניין מרכזי

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

 

שיתוף:
מאמר קודםמה הקשר בין בטהובן לברוס וויליס?
המאמר הבאבנט: כך ניתן למנוע סגר שלישי
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.