מאבק פוליטי על פתיחת יתר הקניונים

על אף התגברות התחלואה וההגעה ליותר מ-1,500 נדבקים חדשים ביממה, ממשיכים האינטרסנטים ללחוץ ובמשרדי האוצר והכלכלה תומכים לא רק בהמשך פיילוט הקניונים אלא אף בהרחבתו עד כדי פתיחת המסחר במלואו במקומות הירוקים.

 

קבינט הקורונה מתכנס אחר הצהריים לראשונה זה שבועיים וזאת מבלי שתואמו עמדות בין הליכוד לכחול לבן. משרד הבריאות מצדד בהפסקה מיידית של פיילוט הקניונים בשל ההתנפלות את החנויות והצפיפות בפתחיהן.

 

בנוסף, נשקלים צעדים כדי לבלום את הפצת המחלה בידי השבים מחו״ל, בעיקר מטורקיה הנגועה שם הוחל במבצע סגירת מרכזים ציבוריים. הבעיה המרכזית היא שאלפי ערבים החוזרים מטורקיה אינם שומרים על ימי הבידוד ומפיצים מחלה בקהילתם.

 

מספר ההרוגים הישראליים מקורונה חצה היום את 2,900 ואנחנו בדרך ל-3,000 חללי המחלה.

 

בינתיים, חוזרים היום ללימודים תלמידי הכיתות הגבוהות בתיכוניים. עד כה היתה פתיחת מערכת החינוך הדרגתית תוך שמירה על הכללים עם מספר נמוך של נדבקים. עם זאת, שיעור ההדבקה הכללי עולה על 1 מה שמרמז על המשך עליית התחלואה ולא על ריסונה.

 

עניין מרכזי

שיתוף:
מאמר קודםבנט: כך ניתן למנוע סגר שלישי
המאמר הבאפרופסור ישראלי משוכנע שהעב״מים בקשר עם טראמפ
עיתונאי, שדרן, עורך ויזם תקשורת. חבר נשיאות מועצת העיתונות והתקשורת בישראל. מנחה NLP מאסטר וטריינר. מנהל ״המכללה לחדשנות״. עבד כשדרן, עורך ומגיש ב״קול ישראל״ ומשדר בגל"צ. קצין בכיר בצה״ל, שירת כקצין חקירות בכיר במצ״ח. ערך את בטאון חיל הים ״בין גלים״ ואת בטאון המשטרה הצבאית ״הד חמ״צ״. ערך את בטאון הסטודנטים ״יתוש״ של אוניברסיטת תל אביב. בהשכלתו בעל תואר שני בתקשורת, יועץ ארגוני ומגשר. עורך ״עניין מרכזי״ מאז שנת 1999. העיתון מפרסם חדשות וסקופים ללא תלות בשום גורם פוליטי או עיסקי. עצמאי, בלתי תלוי ואינו מהסס לומר את האמת גם בתנאים מסובכים.