מבזקים

הסתיים עוד קורס כטמ״מים

45DCB224-FAED-4B9C-B35A-8BB80C1E6838

דובר צה”ל מוסר כי היום (ד’), הסתיים קורס מפעילי כלי טיס מאויש מרחוק מחזור 36, בבסיס חיל האוויר פלמחים. הטקס נערך בראשות מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין, מפקד בסיס פלמחים, תת-אלוף יואב עמירם, וקצין תותחנים ראשי, תת-אלוף נרי הורוביץ.
.
את הקורס סיימו 25 חניכים, ביניהם חמש נשים. החניכים עתידים להשתלב במערך שנחשב מהמובילים בעולם בתחומו. בוגרי הקורס מסיימים הכשרה של שישה חודשים, במהלכה החניכים למדו על כלי הטיס ואת יסודות ההטסה.

.

מלבד למידת המקצוע, החניכים עברו הכשרת פיקוד, היוו מפקדי משימה על מטוס לבדם והוענקו להם דרגות קצונה. הבוגרים ימשיכו לקורס אימון מבצעי, ולאחריו ישובצו בטייסות חיל האוויר וביחידת “זיק” של חיל התותחנים.
.
מערך הכטמ”ם הינו ביטוי לשיתוף פעולה ייחודי בין חיל האוויר לזרוע היבשה ומשמש בין היתר לצרכי איסוף מודיעין, לליווי וסיוע לכוחות קרקעיים ואוויריים ולליווי תקיפות של כלי טיס של חיל האוויר.
.
קורס מפעילי הכטמ”ם המשיך את פעילותו השוטפת גם בתקופת התפרצות נגיף קורונה. בית הספר לכטמ”ם של חיל האוויר ביצע התאמות בהכשרה וכן, הטקס התקיים במתכונת מצומצמת תוך הקפדה על שמירת ההנחיות.

.
המשך קיום ההכשרות כסדרן הינו בסדר העדיפויות של צה”ל, על מנת לאפשר את הרציפות התפקודית והפעילות המבצעית.*

*

מדברי מפקד חיל האוויר, אלוף עמיקם נורקין: “בשנה של מגפה עולמית בית הספר למפעילי כלי טיס מאויש מרחוק מעמיד על מגרש המסדרים חמש בוגרות ועשרים בוגרים, המצטרפים לנבחרת מפעילי הכטמ״ם שלנו הפועלת מידי יום, כל היום, ועוסקת בביטחון ישראל בגבול לבנון, בחזית רמת הגולן, ברצועת עזה ואף במרחב הימי. אנו משרתים בתקופה רווית אתגרים, חיל האוויר ימשיך ויתמקד בהגנת העם והארץ, יתחקר וישתפר כדרך חיים, ויקנה למשרתיו את ערכי הדוגמא האישית, הרעות והערבות ההדדית, הציפייה מאיתנו ממשיכה לטפס, ואנו נדע לעמוד בה. האתגרים מחוץ ומבית- ילוו אותנו, ואנו נוכל להם. עלו והצליחו״.*
.
*מדברי מפקד בסיס פלמחים, תת-אלוף יואב עמירם: “בוגרות ובוגרי קורס 36, כשדיברתם איתי על רצונכם לפרוץ גבולות ותקרות זכוכית, עלה בי חיוך גדול. אני רוצה לומר לכם, הגבול לעולם יהיה איפה שאתם תציבו אותו. נדרוש מכם מקצוענות, נדרוש מצוינות, ונרצה לראותכם מובילים. אז כשיענוד לכם מפקד חיל האוויר את כנפי המפעיל ועל כתיפכם יחשפו דרגות הקצונה, לצד ההתרגשות והגאווה, זכרו – זוהי השעה שלנו, זוהי האחריות שלנו״.*
.
*מדברי קצין התותחנים הראשי, תת-אלוף נרי הורוביץ: “בין שלל הטייסות והיחידות בבסיס, ניתן לראות יחידה מעט שונה בנוף הכחול. כבר שנים ארוכות ניצבת היכולת הרב זרועית במרכז יכולותיו של צה”ל להכריע אויב ולנצח מלחמות. אין ספק כי מערך הכטמ״ם ביחידת “זיק” של חיל התותחנים הוא סמן ימני בתפיסת השילוביות הייחודית בין הזרועות. השותפות היא אומנם בין הזרועות אבל היא בעיקר בין אנשים! היום- אתם מצטרפים לדור ההמשך שלה. המשיכו אותה מכאן, תעצבו אותה ותפתחו אותה- אין דרך אחרת”.

.

עניין מרכזי

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן