מבזקים

מעטפת של חשמל – מגוון רחב של פתרונות ייחודיים לחשמלאי ולקבלן

בשיתוף אביטל אנרגיה חיובית

תשתית החשמל היא ללא ספק מהתשתיות המרכזיות והחשובות ביותר בכל בית, משרד, מקום עבודה ומבנה באשר הוא, אך גם אחת התשתיות בעלות פוטנציאל הסכנה הגדול ביותר. לכן, בכל הנוגע לחשמל לא ניתן להסתפק בפחות מאנשי מקצוע מנוסים ומוסמכים – חשמלאים מקצועיים אשר לא רק יודעים את העבודה ומחזיקים בהסמכות, הכשרות וניסיון מעשי מתאים, אלא גם עובדים אך ורק עם כלים וחומרים איכותיים אשר עומדים בכל התקנים הנדרשים והופכים את העבודה למקצועית ובטיחותית יותר. בין אם מדובר בחשמלאי מוסמך ובין אם בקבלן המרכז את העבודה ומתעסק גם הוא בהיקף זה או אחר בחשמל, נדרש להקפיד על עבודה עם כלים מקצועיים וחומרים מתאימים.

 

ממכשירי מדידה ועד מהדקי חשמל – כלים וציוד מקצועי עבור חשמלאים וקבלנים כאחד

קיימים סוגים רבים ושונים של כלים ייעודיים עבור עולם החשמל עימם חשוב שכל חשמלאי, קבלן או כל גורם אחר הבא במגע כלשהו עם תשתית החשמל באתר הבנייה יחזיק ברשותו.

דוגמה ראשונה ומתבקשת לכלים שכאלו הם מכשירי מדידה למיניהם, דוגמת טסטר, וולטמטר ואמפרמטר, מכשירים אשר בודקים את הארקה והבידוד במבנה, מכשירים המאתרים קווי חשמל ועוד. מכשירים אלו מקלים משמעותית על העבודה ומאפשרים לבצע בצורה בטוחה ומהירה בדיקות אשר יאפשרו לקדם את העבודה ולחסוך את הצורך בעבודה רבה עוד יותר (דוגמת חציבה בקיר, פירוק והרכבה חוזרת של חלק ממערך החשמל ועוד).

 

דוגמה נוספת לפרטי ציוד בסיסיים שחשוב שיהיו עבור כל עבודת חשמל בטיחותית ומקצועית היא מהדקי חשמל, הידועים בחלק מגרסאותיהם בסלנג הישראלי כ”שוקולדה”. אלו הם סוגים שונים של מהדקים המאפשרים חיבור בטיחותי ועמיד של כבלי חשמל בגדלים שונים. ביניהם ניתן למצוא מהדקים עם הגנה מיוחדת, מהדקים המאפשרים חיבור מהיר ועוד.

בנוסף, פרטי ציוד חשמל מקצועיים שכדאי תמיד להכיר הם, למשל, סרטי משיכה (המוכרים בשמם המקצועי כ – “סטלבנד“) המאפשרים להשחיל כבלים בקירות ומקומות צרים בצורה קלה ונוחה במיוחד, חיישנים למיניהם, מפוחי יניקה (ונטה) ועוד

 

רלבנטי לא רק עבור חשמלאים ואנשי מקצוע

למעשה, השימוש בכלים ומוצרים מקצועיים מסוג אלו שהוזכרו לעיל הוא רלבנטי ומומלץ ביותר לא רק עבור חשמלאים מקצועיים או קבלנים בשטח, אלא גם עבור כל אחת ואחד מאיתנו.

 

המכשירים הזמינים כיום מאפשרים לכל אדם לבצע לא מעט בדיקות בכוחות עצמו, כמו גם תיקונים בסיסיים ופשוטים. למשל, מי שמחזיק טסטר (מכשיר מדידה בסיסי) בבית יכול לבדוק היכן מקור התקלה כאשר מערכות או מכשירים חשמליים מפסיקים לעבוד לפתע, ואולי לפתור את הבעיה בעצמו. כמובן שחובה לדעת מה אתם עושים, היכן מותר לגעת והיכן אסור וכיצד להשתמש במכשירים הללו. אחרת, קראו לחשמלאי מוסמך על מנת שיפתור את הבעיה, ו”על הדרך” אולי גם ילמד אתכם כיצד להשתמש במכשירי בדיקה וכיצד לתקן בעיות קלות בכוחות עצמכם…

 

*** היכנסו לקטלוג ציוד חשמל באתר אביטל אנרגיה חיובית המשווקת ציוד מקצועי לחשמלאי ולהתקנות חשמל, ציוד חיווט, מיתוג, פיקוד ועוד.

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן