מבזקים

המתווך חיים רמון: ברגע האחרון – נתניהו פוצץ את ההסכם עם גנץ

16F0FC3D-4C78-4AEC-8291-6D3045CDB0CC

המשנה לראש הממשלה לשעבר והשר לשעבר חיים רמון התבקש לתווך בין נתניהו וגנץ. רמון נעתר לבקשה. אחרי הכל באחרונה הוא נעשה סוג של גרופי של ביבי. עד שהבין שנתניהו עשה צחוק גם ממנו ולכן קם והלך מן המו״מ, כשהבין שנתניהו אינו מפסיק לסחוט ולסחוט ולסחוט את בני גנץ המסכן, שגם ככה ספק אם היה מצליח להעביר את הפשרה הכואבת מבחינתו.

 

רמון סיפר: “ביום חמישי שסיימנו הכל, בדקה ה-90, הליכוד באו ואמרו שנתניהו יהיה שנתיים וגנץ שנה. קמתי, צחקתי והלכתי. הם באו ופוצצו את המשא ומתן”.
.
“ביקשו ממני, לא התנדבתי, ביקשו שאנסה לתקן את ההסכם. התנאי היה שבנימין נתניהו ואנשיו יודיעו שיש רוטציה, זה היה תנאי מוקדם. ואז, ביום חמישי שסיימנו הכל, בדקה ה-90 בפגישה שהייתה נחמדה, הם באו ואמרו שנתניהו יהיה שנתיים וגנץ שנה. קמתי, צחקתי והלכתי. הם באו ופוצצו את המשא ומתן”.
.
“תיקנו את כל הפגמים שבהסכם הקודם, הוא הפר את הכל. לא נתנו לו שום דריסת רגל במערכת המשפט, כחול לבן הפרו הרבה פחות, אבל הפרו, כל בחירת הליך פרקליט המדינה היה בניגוד להסכם. המלצתי על שופטת שתהיה פרקליטת מדינה אישה, היו חמישה שהוצעו. לא היו הסכמות בנוגע למינויים במערכת המשפט. הייתה ועדת איתור בניגוד להסכם”.
.

רמון נשאל למה הליכוד בכלל עוסק במינוי שופטים? “זה ההסכם, זה לא נתניהו. ארבעה שופטים היו מתמנים בכל מקרה במהלך השנים, אף אחד מהם לא היה עוסק בעניינו. אמרתי לניסנקורן שלכחול-לבן תהיה רוב ההשפעה, אבל נתניהו הפיל את זה, הוא רצה עוד שלושה חודשים ועל זה אין לו שום סיכוי להבחר בבחירות הקרובות”.

.
רמון גם השיב בנוגע לטענות של חברות כנסת על חלקו בקידום העסקה: “בית משפט השלום קבע שלמעשיי אין קלון ואני רשאי לחזור לפוליטיקה, קבעו בבית המשפט העליון שזה מעשה חד פעמי שאין בו פגם מוסרי. הם ידעו את זה והפריע להם העמדות שלי והדעות שלי. חגי סגל אמר שאנשים לא מסוגלים להתמודד איתי ועם עמדותיי הם מעלים את הפרשה. בעוד שבוע נגמרת העבירה ומי שיזכיר אותה עובר עבירה ומה שהם העלו הוא באמת גורם לי לא לרצות להגיב”.

.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן