מבזקים

תוספי תזונה לנשים לתקופת הקורונה

בשיתוף פרמה גורי

תקופת הקורונה טלטלה את שגרת החיים של כולנו ובעקבות העלייה בתחלואה והתפשטות הנגיף, יותר ויותר נשים החלו לצרוך תוספי תזונה לנשים.
תוספים אלה מתאימים לגוף ולצרכיה הייחודיים של האישה ויכולים לסייע בהתמודדות עם תופעות שונות בשלבי החיים, כמו בגיל המעבר, בהתמודדות עם הלחץ האופייני לימי הקורונה ולחזק את מערכת החיסון מול הנגיפים המאיימים.

לפניכן המלצות על מספר תוספי תזונה לנשים שחשוב להכיר:

 

אל תתני ללחץ לשלוט בך
ללחץ השפעות מזיקות לטווח הארוך. לחץ פוגע במערכת החיסון, גורם לנדודי שינה, עשוי לגרום לדכדוך ולפגוע באיכות החיים והתפקוד.
בתקופת הקורונה חלה עלייה באופן טבעי ברמת הלחץ וחשוב ללמוד כיצד לנהל את הלחץ כדי שהוא לא ינהל אתכן.
ניתן לאמץ טכניקות הרגעה והרפיה שונות ולהיעזר בתמציות רסקיו רמדי המבוססות על פרחי באך ויכולות לסייע בהתמודדות עם לחץ ובמצבים רגשיים שונים של בלבול, חרדות, מתח.
התמצית מייצבת ומרגיעה את ממשק גוף-נפש ויכולה לסייע גם בהתמודדות עם דפוסי התנהגות ספציפיים. למשל, לפני ביקור אצל רופא שיניים, בזמן מעבר דירה או החלפת מקום עבודה. הקומפלקס של רסקיו מבוסס על 5 תמציות שגילה ד”ר אדוארד באך כבר בשנות ה-30: צ’רי פאלם, קלמטיס, רוק רוז, סטאר אוף בית לחם ואימפטיאנס.

 

מה עושים עם גלי חום?
גיל המעבר מלווה בתופעות שונות כמו ירידה בחשק המיני, יובש בנרתיק, שינויים במצב הרוח, נשירת שיער ועייפות, אך אין ספק שהנפוצה מבינן היא תופעה של גלי חום. כל אישה סובלת מגלים בעוצמה ותדירות שונה, אבל הגלים פוגעים באיכות השינה ומפריעים מאוד לתפקוד. צמח התלתן האדום נחקר ונמצא יעיל בהקשר של הפחתת גלי חום וניתן לצרוך את הצמח באמצעות פרומנסיל – טבליה מרוכזת עם 80 מ”ג איזופלאבונים המדמים את פעילות האסטרוגן. הסיבה לכך היא שתופעות גיל המעבר ובמיוחד גלי חום נגרמים בעקבות ירידה בהורמון אסטרוגן וכמות גבוהה של איזופלאבונים יכולה לסייע בהפחתת גלי החום.

 

איך מתמקדים ומתרכזים טוב יותר?
אין ספק שבתקופת הקורונה קשה יותר להתרכז עם המידע שמציף אותנו מכל הכיוונים, שינויים במגבלות, מצב התחלואה והלחץ סביב זה. הקושי התגבר גם עם שינוי בתנאי התעסוקה והציפייה לעבודה מרחוק כשברקע הילדים מרעישים בבית. הבעיה היא שלא ניתן לעצור את החיים וחשוב להעלות את הסיכויים לריכוז גבוה יותר. כאן נכנסת לתמונה ריכוזית המבוססת על צמחי מרפא סיניים כמו סנטלה, בקופה, אלביציה, ג’ינסנג ואדמונית להם מיוחסים ברפואה הסינית המסורתית כבעלי תכונות שתורמות קוגניטיבית לתאי המוח.

 

ומה עם המערכת החיסונית?
בתקופת הקורונה במיוחד חשוב לדאוג למערכת החיסון שנחלשת בעונות מסוימות ובעקבות שינויים הורמונאליים. חיזוק מערכת החיסון יכולה להתבצע דרך הורדת סטרס, פעילות גופנית ושינויים תזונתיים, אבל לעיתים תגלו שאתן זקוקות לחיזוק של צמח מרפא כמו פרי סמבוק שחור, שנחשב לצמח עוצמתי. סמבוכל המכיל סמבוק שחור נמצא במחקרים כמחזק את המערכת החיסונית וכצמח שיכול לקצר את תקופת ועוצמת השפעת.

תוספי תזונה לנשים יכולים לסייע לכן בהשגת איכות חיים גבוהה יותר בתקופת הקורונה ובכלל.

*** פרמה גורי משווקת תוספי תזונה ומוצרים טבעיים כולל המותגים: רסקיו – טיפת שלווה, ריכוזית ללימודים, פרומנסיל לנשים בגילאי 45+, סמבוכל לחורף קל ועוד.

 

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן