מבזקים

מדריך קניית מייבשים

נכון שמייבשים אינם מכשירים חיוניים, אבל הם מתגלים כמתנה משמים למשפחות גדולות שמכבסות הרבה מדי שבוע, או כשאין מקום לתלות כביסה לייבוש. רוב הדגמים של מייבשים זמינים בטכנולוגיית החיישנים העדכנית ביותר.

חיישנים אלה, שנמצאים בתוף, מזהים את כמות הלחות בתוף ומתאימים אוטומטית את התוכנית ואורך המחזור על סמך קריאת החיישן. החיישנים מסייעים להפחית את זמני הייבוש, מציעים יעילות אנרגטית גבוהה יותר וחוסכים זמן.

לפני שקונים מייבשים יש כמה שיקולים שכדאי לקחת בחשבון בבחירת הסוגים המתאימים

מומלץ לחשוב איפה המייבש יהיה ממוקם. הוא לא חייב להיות מותקן במטבח, ויכול להיות ממוקם בחדר השירות או אפילו בחדר פנוי, אבל חשוב לוודא שהחדר מאוורר היטב.

מייבשים עצמאיים

מייבשים עצמאיים מציעים את הגמישות הרבה ביותר כשיש צורך להעביר אותם ממיקום אחד למיקום אחר.

המידות הסטנדרטיות צריכות להתאים מתחת לרוב משטחי העבודה למטבח בגובה 85 סנטימטרים ורוחב ועומק של שישים סנטימטרים.

מייבשים משולבים

מייבשים אלה מיועדים להתקנה ביחידת מטבח ולהסתתר מאחורי דלת שתואמת את הארונות האחרים שלכם.

סוג זה יכול להיות יקר ומעט קטן יותר ממייבשים עצמאיים, עם גובה ורוחב זהה למייבשים עצמאיים, אבל פחות עומק, בגודל 53 סנטימטרים.

מייבשים משולבים למחצה

מייבשים אלה יכולים לעלות יותר מדגמים עצמאיים. לוח הבקרה גלוי ואילו תוף המייבש מוסתר מאחורי דלת. יש צורך בפנל דלתות מיצרן המטבח שלכם על מנת להתאים ליחידות המטבח.

מייבשי אוורור

דגמים מאווררים שואבים את האוויר החם והלח מהתוף דרך צינור גמיש כלפי חוץ, כך שיהיה צורך להתקין את המייבש ליד קיר או חלון. ניתן לאוורר את המייבש דרך קיר חיצוני באמצעות ערכת אוורור, ורוב הדגמים מגיעים עם ערכה משלהם.

לחלופין, ניתן לתלות צינור גמיש מחלון כאשר המייבש פועל. זו שיטה זמנית שאינה אידיאלית במזג אוויר קר או רטוב. מייבשי כביסה מאווררים הם סוגי המייבשים המסורתיים, ונוטים להיות הדגמים הזולים ביותר.

מייבשי קונדנסור

עם קבלים, אין צורך לחבר את צינור הפליטה דרך פתח אוויר החוצה, וניתן להכניס את המייבשים בדגמים אלו לכל מקום בביתכם שמאוורר היטב. הם עובדים על ידי עיבוי האדים בתוך המייבש והופכים אותם למים, שנאספים במיכל או מאגר נשלף.

המכולות נשלפות בקלות וניתן לרוקן אותן לכיור כשהן מלאות. רוב המייבשים כוללים נורית חיווי שמיידעת אתכם מתי צריך לרוקן את המיכל.

משאבת חום

הדגמים החדשים של מייבשים שמופעלים באמצעות משאבת חום משתמשים בטכנולוגיה חכמה לייבוש הכביסה באמצעות אוויר חם להפקת מים מהעומס, שמתאדים במיכל.

דגמים אלה נוטים להיות הדגמים היקרים ביותר אבל הם גם החסכוניים ביותר ומייבשים בעדינות את הכביסה, בזכות התכונות המתוחכמות שלהם. מייבשי משאבת חום נחשבים גם לחסכוניים יותר באנרגיה בהשוואה לשאר הסוגים.

דגמי משאבות חום משתמשים במחצית האנרגיה בהשוואה למייבשים קונבנציונליים. הם ידידותיים יותר לסביבה ומאפשרים לכם לחסוך בחשבונות החשמל החודשיים שלכם.

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן