מבזקים

טראמפ סולק מטוויטר ומפייסבוק ומתחנן שלא ידיחו אותו

EA94E021-4C11-4DDD-B736-A3EE4924D27E

11 ימים לפני שיקיץ הקץ על הקדנציה האפלה בתולדות הבית הלבן, סולק דונלד טראמפ מהרשתות החברתיות. בשבת הוא סולק לצמיתות מטוויטר ורבבות ציוציו נמחקו ברגע מביש אחד.

 

ההסתה הפרועה שהובילה לכיבוש הזמני של גבעת הקפיטול בניסיון נואש למנוע את אישור כהונתו של הנשיא הבא ג׳ו ביידן הובילה לקריאה להדיח את טראמפ עוד לפני סיום כהונתו. במקביל נעשתה פניה מצד ראשי הסנט לראשי הצבא שלא להשמע לפקודות חריגות שלו בזירה הבינלאומית כולל כמובן הפעלת נשק הגרעיני.

 

רבים סבורים שטראמפ השתגע. היום הוא גם פרסם הודעה לפיה יפנה ללא התנגדות את הבית החבן במועד והתחנן שלא ידיחו אותו. לפי קצב הדיבור שלו בסירטון המוקלט נראה שהוא בהשפעת תרופות הרגעה. סגן הנשיא פנס מסרב להשתתף בהליך ההדחה אבל הבטיח שהוא ״שם עין״ שלא יהיו תהליכים יוצאי דופן בימים האחרונים של הנשיא האוויל והמטורף הזה.

 

ובינתיים, נשיא ארצות הברית הנכנס, גו ביידן, הודיעה על בחירתה של אשה חרדית מברוקלין כיועצת סייבר בכירה, אשר תשמש כסגנית היועץ לביטחון לאומי, תפקיד יוקרתי ובעל השפעה רבה על הביטחון הלאומי האמריקאי.

היועצת הנבחרת, אני נויברגר, בת ה- 44, היא בת להורים חרדים מברוקלין, יצחק ורבקה מנדל, שניהם ממשפחות של ניצולי שואה מהונגריה, אשר היגרו לארצות הברית לאחר השואה.

.

נויברגר גדלה בשכונה בברוקלין והתחנכה במוסד החסידי “בית יעקב”, בו שפת הלימוד הייתה אידיש.  אני נשואה ליהודה נויברגר, עורך דין חרדי, ולהם שני ילדים. יהודה ואני מתגוררים בוושינגטון.

.

הוריה של נויברגר היו מחטופי אנטבה, ושוחררו במבצע ההרואי של צה”ל. נויברגר הדגישה את סיפורם של הוריה מספר פעמים במהלך הקריירה המבטיחה שלה, והעבירה מסר כי ישנם מצבים סבוכים ואיומים מורכבים, רק ממשלות יכולות לפתור.

נויברגר למדה תואר ראשון ביחסים בינלאומיים באוניברסיטת טורו בניו יורק, ומנהל עסקים מאוניברסיטת קולומביה.

.

נויברגר החלה לעבוד ב- 2009 בסוכנות לביטחון לאומי האמריקאית, ה- NSA, וכעשור שנים לאחר מכן, ב- 2019 מונתה לראשת אגף הסייבר בארגון. תפקידיה בסוכנות לא מנעו ממנה לשמור על יהדותה, ולדבריה הקפידה לשמור על השבת בכל שנות עבודתה בארגון. בראיונות שונים שהעניקה נויברגר במהלך הקריירה המקצועית שלה, הדגישה תמיד כי דתה אינה מהווה מחסום להצלחתה ולקידומה, וכי היא עושה שימוש בכישרונות אותה נתן לה ה’.

תפקיד סגן היועץ לענייני סייבר ליועץ לביטחון לאומי, הוא תפקיד חדש יחסית בארצות הברית, והחל בתקופת שלטונו של ברק אובמה, לאור האיומים הרבים שזוהו בארצות הברית בממד הסייבר כנגד תשתיות לאומיות, ארגונים ממשלתיים וביטחוניים, וכנגד המגזר הפרטי והעסקי.

.

טראמפ ביטל את התפקיד עם כניסתו לתפקיד, אך ביידן החליט להחזיר את התפקיד חזרה לקדמת הבמה לאור מרכזיות איום הסייבר על הביטחון הלאומי האמריקאי.

בפני נויברגר ניצבים אתגרים רבים, פוליטיים, ארגוניים ומקצועיים, ויהיה עליה לתת לבכירי הממשל האמריקאי תמונת איומים מהימנה ועדכנית, במרחב בו האיומים משתנים ומשתכללים בקצב יום-יומי, ושחקנים רבים, מגורמים מדינתיים, גורמי פשע וטרור ועד חובבנים, מנסים לאתגר את מערכות ויכולות ההגנה האמריקאיות, ולפגוע ברציפות השלטונית ובביטחון הלאומי.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן