מבזקים

הגרלת הגרין קארד – במה מדובר והאם זה רלבנטי גם עבורנו?

הגירה לארצות הברית היא משאת נפשם של ישראליות וישראלים רבים, ממגוון סיבות שונות. תהנה הסיבות לרצון זה אשר תהנה, בפועל אחת הדרכים העיקריות והנגישות ביותר לביצוע מעבר זה היא הגשת בקשה לקבלת גרין קארד לארצות הברית – אישור המאפשר לשהות ללא הגבלה במדינה, לעבוד ולחיות בה באופן חוקי ולגיטימי לחלוטין. גרין קארד ניתן להשיג בכמה דרכים שונות, כאשר אחת המוכרות ומרכזיות שבהן היא הגרלת הגרין קארד. במה בדיוק מדובר, עבור מי זה רלבנטי וכיצד נדע האם הגרלה זו רלבנטית גם עבורנו או האם כדאי לנסות ולפעול (גם) בדרכים אחרות?

 

הגרלה שנתית במסגרתה מקבלים אלפים גרין קארד לארצות הברית

הגרלת הגרין קארד היא פרוצדורה הנערכת על ידי ממשלת ארצות הברית מדי שנה מזה למעלה משלושים שנים, ובמסגרתה מחולקים מדי שנה כחמישים אלף אשרות גרין קארד לזוכים ולזוכות. כאמור, גרין קארד הוא אישור המאפשר להתגורר באופן קבוע בארצות הברית ולעבוד במדינה, כך שמדובר באחד מאישורי ההגירה המבוקשים והאטרקטיביים ביותר.

הגרלת הגרין קארד נערכת כחלק ממדיניות ההגירה של ממשלת ארצות הברית, אשר באה להבטיח גיוון אתני ותרבותי בארה”ב ולהעניק לפחות לחלק מהמיליונים מכל רחבי העולם המעוניינים להגר למדינה ולבנות לעצמם חיים טובים יותר את האפשרות לעשות זאת בצורה חוקית ולגיטימית.

במסגרת ההגרלה השנתית מועלים בגורל כחמישים אלף זוכים מאושרים מבין משתתפי ההגרלה באותה שנה, ואלו זוכים בגרין קארד הנחשק. בהגרלה רשאים להשתתף אזרחים מרשימה ספציפית של מדינות אשר משתנה משנה לשנה ומבוססת על מספר המהגרים מאותה מדינה לארצות הברית בשנים האחרונות. מהמדינות מהן היגרו מעט אנשים יחסית זוכים יותר אזרחים להגיש את מועמדותם להגרלה, כך שזו אמורה לאזן את דפוסי ההגירה ולהעלות את רמת השוויוניות בין המדינות השונות בהן מבקשי הגירה רבים יחסית.

גם ישראל זוכה להשתתף בהגרלת הגרין קארד השנתית, ולא מעט ישראלים כבר היגרו לארה”ב בעקבות זכייה בהגרלה זו. כאמור, מאחר וסיכויי הזכייה עבור אזרחי כל מדינה משתנים משנה לשנה, מומלץ להתעדכן ברשימה העדכנית עבור אותה שנה, על מנת להבין מהם סיכויי הזכייה שלנו כישראלים השנה.

 

האם זה רלבנטי גם עבורנו וכיצד מומלץ לפעול?

כאמור, הגרלת הגרין קארד רלבנטית ביותר גם עבור אזרחים ישראלים, שכן ישראל היא אחת המדינות הזוכות להשתתף לרוב בהגרלה זו. עם זאת, על מנת לנסות ולהעריך את האפשרות שלכם להשתתף בהגרלה (כמו גם את סיכויי הזכייה) יש כאמור לבחון את הקריטריונים והנתונים הנוגעים לשנה ספציפית זו.

בדיקה זו, כמו גם תהליך הגשת הבקשה כולו (אשר צריך להיעשות בצורה ספציפית ביותר במידה ואתם מעוניינים בסיכוי ממשי לזכות) נעשית בצורה הטובה ביותר על ידי חברות המתמחות ספציפית בבקשות לקבלת גרין קארד לארצות הברית, ובפרט הגשת בקשות להגרלת הגרין קארד. בחברות אלו תוכלו למצוא אנשי מקצוע ויועצים אשר בקיאים ביותר בתחום זה, מודעים לנתוני ההגרלה העדכניים מדי שנה ויודעים מהי הדרך היעילה והטובה ביותר לגשת לכל הנושא על מנת שלא לפגוע בסיכויים לזכות בהגרלה.

בנוסף, למרות שישראלים זכאים להשתתף בהגרלת הגרין קארד פעמים רבות קיימים ערוצים נוספים בהם ניתן וכדאי לפעול על מנת לקדם את סיכויי ההגירה, בין אם באמצעות ניסיונות לקבלת גרין קארד בדרכים נוספות ובין אם בדרך אחרת לחלוטין. גם כאן, הפעולה הטובה ביותר שאתם יכולים לעשות בהקשר זה היא להתחיל בהתייעצות עם יועצי הגירה ואנשי מקצוע המתמחים בהגשת בקשות גרין קארד, כולל להגרלה עצמה. רק כך תוכלו להיות בטוחים שאתם אכן בוחנים את כל האפשרויות העומדות בפניכם, בוחרים את האפשרות הטובה ביותר וניגשים אליה באופן המקצועי, היסודי והמבטיח ביותר…

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן