מבזקים

נוכל ביטקויין נידון ל-9 שנות מאסר

BB8DB3F2-D2E6-4D89-AB40-96F37B69BF43

אזרח בולגרי שהורשע על ידי חבר מושבעים פדרלי בארצות הברית בגין מעורבותו תפקידו בתוכנית בינלאומית להונאת אמריקאים במיליוני דולרים, נידון היום ליותר מתשע שנות מאסר.

.

שופט בית המשפט המחוזי בארה”ב גזר על רוזן ג’י יוסיפוב (53), לשעבר אזרח בולגריה, את העונש בגין עבירות של קשירת קשר לביצוע עבירות שונות, ביניהן הלבנת הון. זוהי אחת מהפעמים הראשונות בהן מואשם ארגון או אזרח בביצוע הלבנת הון באמצעות מטבעות וירטואליים.

.

יוסיפוב הוא הבעלים והמנהל של חברת “RG COINS“, חברת המרת מטבעות וירטואליים, שבסיסה בסופיה, בולגריה ופועלת בארצות הברית. יוסיפוב סייע לרשת נוכלים, שעסקה בהלבנת כספים באמצעות המרת המטבעות ובביצוע מכירות פומביות מקוונות. ברשת היו חברים לפחות 17 איש, מהם חמישה אזרחיים רומנים.

.

ברשתם של הנוכלים נפלו למעלה מ- 900 אמריקאים, שהמירו את כספם לכסף וירטואלי.

.

יוסיפוב ועמיתיו פרסמו פרסומות כוזבות באתרי מכירות פומביות ומכירות מקוונות פופולריות (כדוגמת eBay) של מוצרים בעלות גבוהה (בדרך כלל כלי רכב) שלא היו קיימים בפועל.

.

כשקורבנות הפרסום ביצעו תשלום על רכישותיהם, הומר כספם מיידית למטבע וירטואלי, שהועבר בין ארנקים וירטואליים שונים, וכך למעשה נעלמו עקבותיו, ללא שהוא עובר בין חשבונות בנק רגילים. האזרח הבולגרי למעשה ביצע את כלל הפעולות עם המטבע הווירטואלי, וביצע המרה של הדולרים לביטקויין, ומשם העבירו לארנקים וירטואליים.

.

יוסיפוב, אפשר למעשה לעשות את המרות הכספים ללא רישום ותיעוד של מקור הכסף ומבצעי הפעולה. יוסיפוב המיר במשך כשלוש שנים למעלה משבעה מיליוני דולרים לביטקויין, כשבתמורה הוא קיבל כ- 185,000 דולר כדמי עמלות.

.

חקירת המקרה בוצעה על ידי ה- FBI, גופי משטרה מקומית, אגף החקירות של מס ההכנסה האמריקאי, הרשות לאכיפת סמים, גוף חקירות הלבנות הון של משרד המשפטים ובסיוע המשטרה הלאומית הרומנית ומשרד התובע הכללי של בולגריה.

בארצות הברית, כמו בישראל ובמדינות אחרות, פועלים בחסות החוק “קיוסקים” מכונות אוטומטיות להמרה ומשיכה של מטבעות ביטקויין, הפועלות באופן דומה למכונות אוטומטיות למשיכת כספים(כולל תהליכי זיהוי של מבצע הפעולה).

.

גורמים כלכליים, משפטיים וגורמי חוק אחרים מוטרדים, בישראל ובעולם, מאופן הפעלת המכונות, המאפשרות ביתר קלות להלבין כספים ולבצע פעולות אסורות אחרות, הנוגעות לעברות מס.

.

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

עניין מרכזי

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן