מבזקים

רוסיה תסייע לאיראן להתגונן מתקיפות סייבר

BA8F6741-0446-42AB-A028-17BE51F828DB

סוכנות הידיעות הרוסית TASS, פרסמה כי רוסיה ואיראן חתמו במהלך השבוע האחרון על הסכם הרחבת שיתוף הפעולה ביניהן בתחום הסייבר. ההסכם נחתם במוסקבה על ידי שר החוץ הרוסי, סרגיי לאורוב, ועמיתו האיראני, מוחמד זאריף.  ההסכם נחתם לאחר מגעים שהחלו בין הצדדים במרץ 2020.

.

שר החוץ הרוסי במסר שהעביר לסוכנות הידיעות הרוסית, הסביר כי מדובר בשיתוף פעולה בתחום הגנת הסייבר. מטרת שיתוף הפעולה היא לשפר את התיאום והפעילויות השונות המשותפות לשתי המדינות בתחום הסייבר. לתחום הסייבר, ציין דיפלומט בכיר ממשרד החוץ הרוסי, השפעה גדולה על יחסי החוץ של המדינות והמצב במדינות נוספות.

.

זהו איננו הסכם שיתוף הפעולה הראשון בין המדינות בתחום הסייבר, וכבר ב- 2017 נחתם הסכם כזה ביניהן. פרטי ההסכם אינם ידועים כמו גם האם מדובר בפיתוח אמצעי הגנת סייבר בלבד. סביר יהיה להניח, לאור היסטוריית שיתוף הפעולה בין המדינות, כי ההסכם כולל גם פיתוח משותף של כלי תקיפה ואולי אף מנגנונים לתיאום תקיפות סייבר על יעדים משותפים, ושיתוף המידע המתקבל מתקיפות סייבר.

.

ביולי 2019 חתמה איראן יחד עם סין על הסכם שיתוף פעולה דומה בתחום הסייבר.

ציר משולש הכוחות סין-רוסיה-איראן בתחום הסייבר מאפשר למדינות לפתח יכולות מקדמות לתקיפת סייבר ויכולות הגנתיות. אחת המטרות המרכזיות של הפיתוח בתחום התקיפה על ידי שלושת המדינות, הוא פיתוח יכולות תקיפה מבוססות אינטליגנציה מלאכותית.

.

לא רחוק היום בו מדינות המערב, כולל ארה”ב, מדינות אירופה וישראל, תהיינה תחת מתקפות סייבר משולבות של המדינות.

.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן