מבזקים

פותחים את המשק ונלחמים בזייפני תעודת מחוסן

40F374E2-B0DF-4020-81A4-2AC4D326B630

המשק צפוי להתחיל להיפתח ביום ראשון הקרוב. הפתיחה תהיה הדרגתית לכאורה אבל מהר מאוד כמעט הכל יהיה פתוח. לכאורה יחולו כללי התו הירוק אבל בפועל ברור לכל כי מהר מאוד תישחק ההגבלה ואף אחד לא באמת יספור לא את מספר הלקוחות בקניונים ולא את הנאספים במרכזי בילוי, תרבות ותחבורה.

 

נתניהו פועל לשם כך לקראת הבחירות בתקווה שהחזרה לחיי חברה, תרבות, ספורט ומסחר תספק לו את המנדטים החסרים להישארות בשלטון. אלא שבעיית הבעיות היא הבלגן האיום השורר במקומותינו בכל האמור באכיפת הכללים. הרעיון של הנחלת תו ירוק שיאפשר רק למחוסנים ולמחלימים להתקהל במקומות אלה הוא מצויין בבסיסו אבל זה לא פשוט לביצוע.

 

כבר עתה משגשגת תעשיית זיופי תעודת מחוסן וברור כי סדרן בכניסה לקניון או פקח לא יוכל לבצע חקירה יסודית של מקוריות התעודה לכל אדם ואדם.

 

המשמעות עלולה להיות חדירת סרבני חיסונים למוקדי ההמון והתפרצות מחודשת של התחלואה והתמותה. משרד הבריאות וגורמי ביטחון ומשטרה בוחנים אפשרויות שונות למאבק בזיופי תעודת מחוסן. שר הבריאות יולי אדלשטיין נחרץ באמירתו כי “נלך עד הסוף וביד קשה נגד אותם זייפנים. העמדה לדין פלילי, משפט וכל היוצא בזה”. יוכנו תקנות שיאפשרו הטלת קנס של 5,000 שקלים למכיני תו מזוייף ולמשתמשים בו. מי שייתפס צפוי גם לפתיחת תיק פלילי נגדו הכולל גם האשמה בזיוף, בהתחזות ובהפצת מחלות אם יתברר כי הוא חולה קורונה. בנוסף, נדונים אמצעים שונים לשכנע סרבנים להתחסן. בין היתר יועברו שמות הלא מתחסנים לרשויות המקומיות ולגורמים נוספים כך שניתן יהיה לפעול אם למורך עידוד ההתחסנות ואם כדי להגביל את הסרבנים בפעילות בקרב הציבור שעלול להידבק. משרד הבריאות מבקש לתת הגדרה רחבה ל”מקבלי קהל”, והכוונה היא להקשות על בעלי העסקים שמקבלים קהל עם בדיקה כל יומיים או התחסנות עד שלבסוף הם אכן ירצו לקבל את מנת החיסון.

.

רמי יצהר Rami Yitzhar

עניין מרכזי MerkaziTV

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן