מבזקים

מה חשוב לדעת על כתרי זירקוניה לשיניים?

עבור רבים מאיתנו השמירה על חיוך יפה ומושלם, כזה המורכב ממערכת מלאה של שיניים לבנו, בריאות ואסתטיות, הוא דבר חשוב ביותר ומהווה חלק בתי נפרד מהאופן בו אנו רוצים להיראות ולהיתפס. לכן גם משקיעים רבים מאיתנו בטיפולי שיניים אסתטיים למיניהם, ובפרט בכתרים לשיניים המחליפים שיניים מקוריות שהיו ואבדו מסיבה זו או אחרת. בעוד כתרים לשיניים הם דבר נפוץ ומוכר יחסית, “כתר זירקוניה” הוא שם שאינו מוכר לרבים מאיתנו, וחבל שכך. מהם כתרי זירקוניה, מה מאפיין אותם ומהם יתרונותיהם ביחס לכתרים אחרים?

 

מתכת לבנה עם או בלי ציפוי חרסינה – כתר זירקוניה

בדומה לכתרים לשיניים העשויים מחומרים אחרים, דוגמת כתר חרסינה, גם כתר זירקוניה מהווה תחליף מדויק לשן, המאפשר לשחזר שיניים שאבדו בצורה כמעט מושלמת מבחינה אסתטית, כזו אשר אינה מאפשרת להבחין בין הכתר לשיניים האמיתיות.

 

בעוד כתרים לשיניים עשויים לרוב משילוב של חרסינה ומתכת אפורה (אותה ניתן לראות פעמים רבות במפגש שבין הכתר לחניכיים), כתר זירקוניה עשוי כולו מזירקוניום – זוהי מתכת לבנה המשתלבת בצורה טובה ביותר בפה מבחינה אסתטית. גם מבחינה ביולוגית מדובר בחומר המשתלב היטב עם הגוף ואינו יוצר בעיות או דחיות אלו ואחרות של הגוף, כפי שקורה לא אחת עם חומרים חיצוניים המוחדרים לגוף והופכים חלק ממנו.

 

כתרי זירקוניה עשויים כאמור במלואם ממתכת הזירקוניום, אך כאשר מדובר בכתרים המוצבים בחלק הקדמי של הפה פעמים רבות כוללים גם ציפוי חרסינה, הבא להבטיח התאמה אסתטית מושלמת לשיניים שליד השן המשוחזרת, כך שלא ניתן יהיה להבחין בהבדל. כאשר מדובר בכתר בחלקו האחורי של הפה פעמים בדרך כלל ניתן להסתפק בכתר זירקוניה “מלא”, ללא ציפוי חרסינה. המתכת הלבנה בכל מקרה תואמת את צבע השיניים במידה רבה וכאשר מדובר בשיניים הנמצאות בחלק האחורי של הפה, אף אחד לא ישים לב להבדלים הקטנים, גם ללא ציפוי החרסינה.

 

כתר זירקוניה – יתרונות ביחס לכתרים אחרים

מהם היתרונות של כתרי זירקוניה על פני כתרים אחרים, דוגמת כתרי חרסינה?

ובכן, בתור התחלה יש לציין כי זירקוניום היא מתכת חזקה ביותר, ובכך מתאפיינת ביתרון כפול על פני המתכת האפורה ה”רגילה” המשמשת לרוב מתכת לציפוי החרסינה של כתרים רגילים לשיניים – הזירקוניום היא מתכת חזקה יותר, וגם ידידותית יותר לחניכיים מאשר מתכות אחרות. כך, כתר זירקוניה מתפקד כשן לכל דבר ועניין לאורך שנים רבות ללא בעיות או תופעות לוואי, אשר עלולות להופיע בכתרים רגילים.

 

בעוד כתר זירקוניה נוצר בתהליך של חריטה ממוחשבת, מומלץ להתייעץ עם רופא שיניים המתמחה בכתרים ושתלים דנטליים על מנת להחליט האם זהו סוג הכתר המתאים ביותר עבורכם, בהתחשב בנתונים הייחודיים לכם כמו – המיקום בפה בו נדרש הכתר, מצב השיניים הסמוכות וצבען וכו’…

כתר זירקוניה נחשב לכתר איכותי ועמיד. התאמתו הביולוגית לגוף והאופן בו ניתן להתאימו לכל גוון באמצעות ציפוי חרסינה משלים, הופכים אותו לפתרון מושלם עבור מצבים רבים. מומלץ כמובן לבחון ולהתייעץ בנושא עם רופא השיניים.

למידע נוסף אודות כתרים לשיניים, היכנסו לאתר ד”ר זאב אורמינר – מומחה לשיקום הפה.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן