מבזקים

רשלנות רפואית בעקירת שן בינה: התוצאה עלולה להיות נזק עצבי

למרות שעקירת שן בינה מוצגת ברוב המקרים כהליך שגרתי עם סיכונים מינימליים, הליכים אלו נושאים כמה סיכונים משמעותיים. בעוד שההליך יכול להיות מכאיב ומלחיץ גם כשהטיפול הולם, רשלנות רפואית בעקירת שן בינה עלולה להוביל לפציעות קבועות והרסניות.

הפציעה שמובילה לסיבוכים חמורים היא פגיעה בעצבים ליד המבנים האנטומיים הקשורים בחלל הפה. לכן רופאי שיניים ומנתחי פה צריכים לנקוט בזהירות יתרה בעת ביצוע ההליך, על מנת להבטיח כי המטופל לא יסבול מפגיעה בעצבי הלוע, הלשון והחניכיים.

זהירות קפדנית בכל שלבי ההליך

טיפול זהיר פירושו זהירות קפדנית לפני ההליך וגם במהלכו. לפני הניתוח, על רופא השיניים או מנתח הפה לערוך התייעצות עם המטופל ולבדוק את מצב הפה כדי להבטיח שאכן יש צורך לעקור שן בינה אחת או יותר.

חוץ מזה, פגישת הייעוץ אמורה לכלול דיון מפורט לגבי היתרונות והסיכונים של ההליך, כולל דיון בכל ממצאי הבדיקות או ההדמיות שמצביעים על סיכונים או סיבוכים מוגברים שייחודיים למטופל. במהלך ההליך, על המנתח לשלוט בכל המכשירים, תוך שהוא מקפיד להפעיל את הכוח המתאים בלבד הנדרש לשימוש במכשירים.

השלכות רשלנות רפואית בעקירת שן בינה

רשלנות רפואית בעקירת שן בינה עלולה להוביל לפגיעה במבנים האנטומיים שמסביב, כמו הקליפה הלשונית והעצבים. פציעות אלה עלולות להיות כרוכות בתחושות קהות באזור המטופל וכאבים זמניים, אבל פגיעות קבועות כמו חיתוך העצבים עלולות להוביל לחוסר תחושה מתמשך, אובדן תפקוד וכאבים נוירופתיים קבועים ותמשכים, שנפרשים על פני פרק זמן של שלושה חודשים.

טיפול התיקון עלול להיות נרחב ולכלול הליכים כמו ניתוחים נוספים, שילובים מורכבים של תרופות וטיפול מתמשך בכאב כגון זריקות. נזקים מתמשכים עלולים להוות סמן למצב בו התרחש נזק עצבי קבוע, וקרוב לוודאי שהנזק פגע בעצבי הלסת התחתונה ועצבי הלשון.

נזקים עצביים מובילים להתפתחות פגיעות אחרות

הנזק עלול להשפיע גם על השפתיים, הסנטר, הלסתות והרקמות הרכות של הפה. מטופלים שעברו מקרי רשלנות רפואית בעקירת שן בינה עלולים לחוות תחושות עקצוץ או קהות בשפה התחתונה, הסנטר או הלשון, ולחוות פגיעות נוספות כמו למשל:

  • פגיעות אכילה
  • פגיעות טעימה
  • פגיעות דיבור
  • פגיעות נשימה
  • פגיעות בחוש הריח.

פגיעות אלו מובילות לירידה באיכות החיים ומובילות גם למצבים רפואיים אחרים שנוגעים לבריאות הפה והתפתחות זיהומים.

ייעוץ משפטי יקבע אם יש לכם עילה לתביעת רשלנות רפואית בעקירת שן בינה

תביעות רשלנות רפואית בעקירת שן בינה מנוהלות היטב על ידי עורכי דין שמתמחים בתחום. אם אתם חושדים שאתם או אדם קרוב אליכם סבל מעקירת שן בינה אחת או יותר בהליך שבוצע שלא כהלכה, מומלץ לפנות לעורך דין על מנת לדון בתביעה ובפיצויים בגין הטיפולים הנוספים שעברתם.

אבחון בזמן ופעולה מהירה חיוניים בתביעות שנוגעות לפגיעה עצבית, ועורכי הדין מלווים מטופלים שנפגעו עקב הליכי שיניים שאינם תקינים, כולל עקירות שיני בינה. אם יש לכם שאלות, זה הזמן לפנות לעורך דין כדי להבין את סיכויי התביעה שלכם.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן