מבזקים

נתניהו הורה לתקוף בגסות את הנשיא ריבלין – החנפנים נעתרו

F934B082-90F2-4070-8BEF-8AD4C4520619

נתניהו פתח במלחמת בפינים. מורה להשפיע על הנשיא להטיל עליו ראשון את הרכבת הקואליציה. ההתייעצויות יהיו ביום אחד בשבוע הבא ובעקבותיהם יודיע הנשיא את החלטתו.

.

בני גנץ הגיב בחומרה על הביריונות של לקקני נתניהו:

אין מוסד ממלכתי שראש הממשלה ושותפיו לפשע לא ירמסו – מה שהתחיל במשטרה, נמשך בפרקליטות ובבית המשפט העליון, מגיע עכשיו גם לנשיא המדינה. הנשיא ריבלין, כפי שעשית תמיד, המשך לבצע את תפקידך ביושר, בהגינות, ובאופן ממלכתי, תוך שאתה שוקל את כל השיקולים בהטלת המנדט, בדיוק כפי שמורה לך החוק״.

.

הנשיא ריבלין אמר עם הצגת התוצאות הסופיות של הבחירות לכנסת ה-24:

“כולי תקווה שנבחרי הציבור ישכילו לשמוע את העם בישראל, ישכילו לשמוע את תביעתו לחיבורים לא שגרתיים, לשיתופי פעולה חוצי-מגזרים, לעבודה עניינית ומסורה למען אזרחי ישראל כולם. השיקול המרכזי להטלת המנדט יהיה על המועמד שיש לו את הסיכויים הגבוהים ביותר להרכבת ממשלה”.

.

בליכוד לא אהבו את הצהרת הנשיא כי יטיל על בעל הסיכויים הגבוהים ביותר את מלאכת הרכבת הממשלה. שרים נשלחו ללכלך ולהשמיץ וכך עשו. מהמפלגה נמסר: “מאז הקמת המדינה כל נשיאי ישראל נתנו את ההזדמנות הראשונה להרכבת הממשלה, למועמד שקיבל את מספר הממליצים הגדול ביותר – וכך צריך להיות גם הפעם”.

.

תגובת בית הנשיא: ״הדברים שהופנו כלפי הנשיא על ידי שרים ויו״ר הכנסת, אינם מוסיפים כבוד לאומרם ומוטב היה להם, שלא יאמרו. כפי שאמר לפני שעה קלה נשיא המדינה, השיקול המרכזי שינחה אותו בבחירת המועמד עליו יטיל את מלאכת הרכבת הממשלה, הוא סיכויו של המועמד להרכיב ממשלה שתזכה לאמון הכנסת. כך עשו כל נשיאי ישראל לדורותיהם וכך פעל הנשיא בכל מערכות הבחירות הקודמות״.

.

יו”ר “תקווה חדשה”, גדעון סער הגיב לאמירות מצד הליכוד: “ההתקפה הפרועה של הליכוד על נשיא המדינה ימים לפני החלטתו לפי סמכותו הקבועה בחוק, היא שלב נוסף במערכה שמנהל נתניהו נגד כל סמלי וסממני הממלכתיות. נתניהו מעוניין בשלטון מוחלט ונצחי תוך רמיסת כל מערכות המדינה. הגיע הזמן שיזוז הצידה ויאפשר לישראל לחזור לעצמה”.

.

יו”ר “יש עתיד”, יאיר לפיד: “התקפת הליכוד על נשיא המדינה היא הוכחה נוספת שיש שתי אפשרויות: או המשך שלטונו של נתניהו והתקפה פרועה על מוסדות המדינה או הצטרפות לגוש השינוי והחלפת השלטון”.

.

עניין מרכזי

 

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA

 

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן