מבזקים

נתניהו על סף ייאוש ואילו בנט וסער מגבשים איחוד תפעולי

0750B2A4-FEF1-40D0-9D2A-89ADFFC824AE

ימיו של נתניהו כראש ממשלה מתקצרים ככל שמתקרב סיום המנדט העקר שקיבל מריבלין ובזבז אותו. בפעם הזו נתניהו יצא מגדרו בפיתויים, איומים והבטחות לכל מי שרק אפשר ובעיקר למי שלא. לביבי אין אגו כשמדובר בהגשמת מטרותיו ולכן משנואש להשיג עריקים ממפלגות שונות ומשנכשל בגישור בין עבאס לסמוריץ׳ לא התבייש אפילו לצלצל שוב ושוב לבני גנץ ולהציע לו לעשות עימו רוטציה עכשיו ומייד. אבל גנץ, האיש הכי אמיץ בפוליטיקה הישראלית צחק לביבי בפרצוף ודחה בבוז את ההצעה. מי כמוהו יודע שהסכמים עם נתניהו שווים כקליפת ביצה סרוחה לאחר שבירתה. הביביתון, שמשתתף בספינים של בלפור טוען שאופציית גנץ לא ירדה מן הפרק אלא שהוא דורש שנתיים ולא שנה  גנץ אמר אמש כי ״אין היתכנות״ להצעה כזו

 

גם בנט שקיבל הצעה מביבי להיות הראשון ברוטציה למשך שנה שקל היטב והבין שזה יהיה בור שאין ממנו מוצא. עם נתניהו אי אפשר לעשות עסקים. גם סער דחה בבוז את תחינות נתניהו וכך צפויים השניים, בנט וסער להתכנס לכוח משותף בן 13 מנדטים שיחבור לגוש של לפיד שמאחוריו 45 מנדטים (גנץ, ליברמן, העבודה ומרצ) והללו צפויים להקים ממשלה פריטית בראשה יעמוד ראשון נפתלי בנט ואחריו יאיר לפיד.

www.news-israel.net

 

איש המפתח הוא מנסור עבאס. הוא דאג להשיג את הלגיטימציה הנחוצה למפלגתו הערבית בצילומי הליקוקים עם בכירי הליכוד שהתחנפו אליו וחיזרו אחריו במרץ בלתי נדלה ועכשיו בנט, ליברמן וסער יכולים לחיות בשקט עם עבאס בקואליציה כתומך חיצוני.

 

כרגע סלע המחלוקת העיקרי הוא דרישת בנט וסער כי בממשלה הפריטית יינתן לראש הממשלה קול כפול במקרה של תיקו. הצדדים מנסים למצוא פתרון יצירתי לסוגיה. כמו כן ישנה סוגיית התיקים. בנט וסער יכולים להביא כנדוניה גם את החרדים ואפילו את ש״ס זאת בתנאי שליברמן לא יהיה שר אוצר. ישנה התנגדות די גורפת להענקת תיק הפנים למיכאלי.

אם גוש השינוי יתגבר על הקשיים הללו בימים הקרובים, צפוי בנט להיות ראש ממשלה, לפיד חליפי ושר חוץ, בנט ימשיך כשר ביטחון, ליברמן באוצר עם סגנים שיהיו מופקדים על ענייני החרדים ומיכאלי או הורוביץ במשרד הפנים. גנץ דורש למפלגתו גם את תיק המשפטים. סער עשוי להיות השר לביטחון הפנים. אנחנו בשלב הגישושים כרגע הכל פתוח.

ממשיכים לעדכן. ץ

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן