מבזקים

נתניהו ואוחנה התעלמו מן האזהרות

AD092F31-A40F-4E03-B14F-F06371C3B2E2

גוברת הדרישה לפיטורי השר הכושל לביטחון הפנים אוחנה. השר שאינו אלא כלי שרת חנפני של הבוס נתניהו ושל גורמים אינטרסנטיים אחרים הוא שהזדרז לקבל דרישה של אריה דרעי לאפשר את ההפקרות שהביאה לאסון מירון. בקטע הזה המשטרה צודקת  אוחנה כפה מה שדרעי והחרדים דרשו. דרעי אומר מצידו שבשום שלב איש לא הציג בפניו את החשש שמא מדובר בהתקהלות איומה.

 

עכשיו כולם מחפשים שעיר לעזאזל כשהאמת היא שנתניהו ואוחנה הם האשמים המרכזיים יחד עם המפכ״ל הכושל שמפשל בכל התחומים גם הוא בשל תכונת החנפנות לפוליטיקאים במקום הדגשת האלמנט המקצועי

 

ביום ראשון הוכרז יום אבל ובמוצאי שבת יתחדש באבו כביר הליך זיהוי ההרוגים  עד כה זוהו 22 מתוך 45 הגופות של הרוגי אסון מירון  מלאכת הזיהוי הופסקה עם כניסת השבת

 

מבקר המדינה לשעבר, מיכה לינדנשטראוס, התריע בשנים 2008 ו-2011 על ליקויי בטיחות בקבר בר יוחאי בהר מירון, והתריע כי המחדלים עלולים להביא לאסון. הלילה (שישי) נהרגו שם 44 בני אדם ונפצעו כ-150 בהילולה השנתית.

.

בדו”ח המבקר מ-2008, בחלק שכותרתו “מצב קבר רבי שמעון בר יוחאי במירון וההיערכות לל”ג בעומר”, נכתב כי מתחם הקבר “אינו ערוך כנדרש לקליטת עשרות ומאות אלפי האנשים הפוקדים אותו באירועים המוניים”.

.

בינתיים, האסון מדווח בהרחבה ברחבי תבל. הנשיא ביידן התקשר לנתניהו ומלך ירדן עבדאללה שוחח עם הנשיא ריבלין. ראש ממשלת קנדה אמר שנדהם לשמוע שבין ההרוגים גם שני אזרחים קנדים.

 

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן