מבזקים

מחדל קטלני: 2 הרוגים וכ-170 נפגעים בקריסת יציע באירוע דתי אסור בגבעת זאב

65921C67-AA3F-4E75-8698-4E8B950B3804

עוד מחדל נוסח מירון. אסון בבית כנסת ארעי באתר בנייה וסמוך  לכניסה בגבעת זאב ליד ירושלים בערב חג השבועות. כ-600 אנשי חסידות חרדית התגודדו בצפיפות אופיינית אבל המקום אסור, חלקם נדחקו ביציעים. המידע על האירוע האסור היה ידוע לכל הגורמים כולל למועצה המקומית, למשטרה, לכיבוי אש ולתקשורת ובכל זאת קיומו לא נמנע.

לפתע קרס החלק העליון של היציע וכמה שורות נפלו ועמן עשרות רבות של נוכחים. השאר ניסו להימלט מהמקום. מצלמות האבטחה תיעדו את ההתמוטטות.

בהערכה ראשונית מדובר בשני הרוגים וכ-170  פצועים.

ראש המועצה יוסי אברהמי סיפר כי המועצה שהוא עומד בראשה ניסתה למנוע את קיום האירוע והפרטים על כך נמסרו למשטרה ולכל הגורמים הרלבנטיים אבל לטענתו היתה התעלמות מוחלטת והחסידות קיימה את ההתכנסות במקום שהוא בעצם אתר בנייה ארעי שהכניסה אליו אסורה.

נציב כבאות והצלה רב טפסר דדי שמחי אמר כי האירוע הזה אמור היה להמנע. לטענתו הוא קיבל על כך מידע מראש והעביר מכתב למועצה  עם זאת יצויין כי הרבנים עושים בסופו של דבר ככל העולה על דעתם וכך קרה שוב כחודש אחרי אסון מירון.

מפקד מחוז ירושלים, ניצב דורון תורג׳מן, אמר כי מדובר באירוע שיש בו רשלנות חמורה וחוסר אחריות  לדבריו מפקד התחנה הזהיר את ראש המועצה שעליה למנוע את האירוע ולשגר למקום סדרנים  המשטרה גם הביעה נכונות לסייע בשוטרים את הדבר יידרש. מפקד המחוז אומר כי כבר מתקיימת חקירה ויהיו מעצרים.

מפקד מחוז ירושלים: “זה בית כנסת המצוי בהליכי בנייה שטרם הושלמה. בשבוע האחרון התקיימה פגישה במהלכה הודיע מפקד התחנה לראש המועצה שהמבנה אסור בתפילה. יש פה אחריות של רשות מקומית להוביל לסגירה. שוב שוב מתרחש אירוע עם רשלנות והתנהלות חסרת אחריות”.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן