מבזקים

לקחתם משכנתא? אולי זה הזמן למיחזור משכנתא?

לא כולם מכירים את האפשרות המופלאה הזו של מיחזור משכנתא קיימת, אבל מי שהכיר, ובטח מי שעשה את התהליך, חסך הרבה מאוד כסף. אם אתם משלמים משכנתא, ובטח שאם אתם משלמים אותה כבר כמה וכמה שנים, אז כדאי לכם מאוד לקחת שתיים שלוש דקות ולקרוא את המאמר הקצר הזה, שיפתח את עיניכם לראות עולם חדש של אפשרויות כלכליות, של חיסכון כלכלי, ולהזדמנות שרוב האנשים משום מה לא מכירים.

מחזור משכנתאות הוא לא דבר חדש. הרבה בעלי משכנתא כבר עשו זאת בעבר, ויש כאלו שמחזרו יותר מפעם אחת, אך בסופו של דבר, כדי לעשות נכון את המיחזור של המשכנתא שלכם, אתם צריכים לדעת במה מדובר, לדעת עם מי לדבר, ובקיצור – כיצד עושים מחזור משכנתא.

מה זה בעצם מיחזור משכנתא?

ההסבר הפשוט ביותר והישיר ביותר למיחזור משכנתא הוא לקחת משכנתא חדשה שתחליף את הקודמת. מי שעבר את המסע לקבלת משכנתא מהבנק יודע שזה לא תמיד קל, ולפעמים מעייף ואפילו במקרים קיצוניים מטלטל. ובכל זאת, אם כבר עברתם אותו, אז אתם יודעים שהוא אפשרי, ומשתלם, כי לרובנו, זוהי הדרך לבעלות על דירה בישראל.

למרות הקשיים הביורוקרטיים, לעיתים דווקא שווה בכל זאת לקחת משכנתא חדשה, ולעבור את המסלול כמעט מחדש, אבל עם ידע וביטחון רבים יותר, כדי לקבל:

  1. שיפור בתנאי המשכנתא
  2. שיפור בגובה התשלום
  3. ירידה בעמלות שאתם משלמים

התהליך כולו קל הרבה יותר עם יועץ משכנתאות שמכיר היטב את העבודה, שייקח אתכם מאלף ועד תו. גם אם את המשכנתא המקורית לקחתם מסיבה כלשהי ללא ייעוץ וליווי מקצועי, תעשו לעצמכם טובה ענקית ואת מחזור המשכנתא תעשו עם יועץ תמוד.

אחת הסיבות שאנשים נכנסים לתהליך מיחזור המשכנתא שלהם היא בדיוק זו: הם לקחו את המשכנתא המקורית מבלי לקבל ליווי של יועץ משכנתאות, וכעת הם מבינים שהתנאים שהם קיבלו מהבנק הם לא מי-יודע-מה. אתם לא חייבים להישאר “תקועים” עם המשכנתא הבינונית. אפשר להחליף. אפשר למחזר.

מה הצעד הראשון?

כמו בכל תהליך עסקי וכלכלי, הצעד הראשון הוא להבין את כדאיותו. רוב האנשים לוקחים משכנתא לשנים רבות, 15, 20 ואף 30 שנים. זמן רב לשלם החזרים חודשיים. כסף רב שיוצא מהכיס. אז מה עושים? פונים ליועץ משכנתאות המתמחה במיחזור משכנתאות, ונותנים לו את האישור לבחון את המקרה שלכם ולבדוק מה התנאים האפשריים למיחזור, ועד כמה, אם בכלל, ישתלם לכם למחזר.

מומחה המשכנתאות ייתן לכם מספרים והערכות לפי שוק המשכנתאות ברגע הזה, לפי הריביות והמצב בבנקים כעת, ויוכל לשבת איתכם ולהסביר לכם בדיוק מה התהליך ועד כמה הוא ישתלם. במקרים מסוימים אין זה משתלם לבצע מיחזור משכנתא, אך שווה מאוד לבדוק מדי שנה עם יועץ משכנתאות מקצועי כדי לברר האם התנאים ישתנו, והאם זה לטובתכם.

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן