מבזקים

דרישה לזרוק את פאינה קירשנבאום המושחתת ל-10 שנים לכלא

3008CC7C-F8E6-42EF-A3FA-B915186B8311

הפרקליטות דורשת לפחות 10 שנות מאסר לסגנית השר לשעבר, הח״כית פאינה קירנשבאום ממפלגתו של אביגדור ליברמן. ישראל ביתנו הפכה במשך השנים לספקית ראשית של מושחתים לבתי המשפט ולבתי הכלא. עכשיו מגיע תורה של המקורבת המושחתת של ליברמן פאינה קירשנבאום שהיתה חברת כנסת וסגנית שר הפנים.

לישראל ביתנו היו מיליארד שקלים מתקציב המדינה לחלוקה לגופים על פי בחירתם. במשפטה של פאינה כמו גם בחירתם. בפרשה זו ובנוספות נחשפה השיטה המושחתת לפיה חולקו כספים. מקבלי הכספים אולצו לשחד את אנשי המפלגה, מקורביהם ובני משפחותיהם של קומץ פוליטיקאים ועסקנים מושחתים.

על פאינה שהורשעה בעבירות שוחד נאמר בפסק הדין כי “הנאשמת ניצלה את כוחה השלטוני כממונה על חלוקת הכספים הקואליציוניים של ישראל ביתנו. לאחר שמיעת הראיות התברר שהגברת פאינה קירשנבאום לקחה שוחד באופן שיטתי, ערמומי ומתוחכם במשך כשש שנים, משמונה גורמים שאינם קשורים זה לזה. היא נהגה לבקש תמורה כספית מגורמים להם הקצתה כספים קואליציוניים. הכספים שימשו את הנאשמת, את בני משפחתה, מקורביה ואת המפלגה”.

קירשנבאום היא הנאשמת הבכירה ביותר בפרשה, שנחשפה כבר בשנת 2014. לאורך שנים הועברו במפלגה סכומי עתק לגופים שונים, כמו משרדי ממשלה, רשויות ציבוריות, גופים ציבוריים ועמותות – בתנאי שמקורבי המפלגה יקבלו כסף בחזרה. קירשנבאום עצמה, לפי כתב האישום, תקצבה את החברה לפיתוח השומרון, את עמותת עזרא, את התאחדות היזמים את עמותת איילים, ואת המועצות האזוריות שומרון, בנימין ומגילות – ודרשה מהם להעניק לה הטבות בתמורה.

בעדות במשפטה לפני כשנתיים אמרה פאינה: ״בשש שנים חילקתי סדר גודל של מיליארד שקל כספים קואליציוניים. זה נראה כסף גדול, אבל מפלגות אחרות קיבלו פי שניים כסף מאתנו”.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן