מבזקים

האו״ם: יתכן שהפצצת המגדלים בעזה מהוות פשעי מלחמה

80B65B64-ABDF-4006-B244-126458F4380F

אם לא די בכך ששני שלישים מן הציבור הישראלי סבורים שישראל לא ניצחה בסבב הלחימה האחרון, ומספר גדול אף יותר משוכנע שנתניהו הדליק את המדורות בירושלים שהובילו לסבב רק כדי למנוע מבנט להקים עם לפיד ממשלה, עכשיו בעולם ממשיכים לתקוף בחריפות את ישראל.

הבעיה המרכזית שישראל מתקשה להתמודד עימה היא הפצצת רב הקומות שבו שכנו רשתות טלוויזיה ותקשורת בינלאומיות. בעקבות מיטוט המבנה הפכה התקשורת העולמית כולל האמריקנית עויינת במיוחד לישראל. הנשיא ביידן דרש מנתניהו לספק הוכחה להצדקת ההפצצה אך גורמי הצבא והמודיעין האמריקניים לא שוכנעו מן הסיפורים של ביבי.

בעקבות זאת, גם האו״ם פתח בבדיקה משלו והיום הזהירה הנציבה העליונה של האו”ם לזכויות אדם, מישל בצ’לט,  כי “ההתקפות הקטלניות של ישראל על  רצועת עזה עלולות להיחשב כפשעי מלחמה, אם יתגלה שהן היו לא מידתיות”.

מועצת זכויות האדם של האו”ם מקיימת בז’נבה, כינוס מיוחד בנושא הישראלי פלסטיני. הנציבה ציינה כי לא נתקלה עד כה בראיות המוכיחות שהמבנים האזרחיים שהופצצו אכן שימשו גם למטרות צבאיות. .

בצ’לט אמרה גם כי התקיפות הישראליות מעלות חשש כבד בכל הנוגע לציות של ישראל למשפט הבינלאומי, והוסיפה כי הן עשויות להיחשב כפשעי מלחמה אם יימצא שהשימוש בהן היה לא פרופורציונלי.

הנציבה:  “למרות טענות ישראל שרוב הבניינים שיכנו ארגונים חמושים או שימשו למטרות צבאיות, לא מצאו שום ראיות בקשר לזה”. בנוסף קראה למנהיגי חמאס ברצועה להימנע מירי של רקטות לעבר ישראל וקראה לישראל להפסיק לגרש משפחות פלסטיניות מבתיהן בגדה המערבית.

שגרירת ישראל למוסדות האו”ם בז’נבה, מירב אילון-שחר, אמרה כי חמאס הוא ארגון טרור ג’יהאדיסטי וכל אחת מהרקטות שנורו לעבר ישראל מהווה פשע מלחמה”.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן