מבזקים

גויס עד מדינה מרכזי בפרשת השחיתות במגזר החרדי

07AE91CD-F41D-47BA-8017-7CB42FE7D576

השחיתות במשרד ממשלתי:
החשוד המרכזי בפרשה שנחשפה בכאן חדשות הוא מוטי בבצ’יק, עוזרו הבכיר של השר יעקב ליצמן שמעצרו הוארך בשלושה ימים, ולאחר מכן ישהה במעצר בית של עשרה ימים.

עורך דינו עמית חדד מסר: “מקווה שבתום החקירה יתברר שלא עשה דבר”.

מעצרם של שלושה חשודים נוספים הוארך בין יממה לשלושה ימים: מנחם גשייד, עיתונאי ומקורב לשר ליצמן גם כן; מנכ”ל חברת הלובינג “פוליסי”, ארז גילהר; ומנכ”ל חברת התרופות “רוש”, אבי דנציגר. נוסף למעצרם, כולם ישהו במעצר בית של עשרה ימים.

על פי החשד, בבצ’יק קידם הכנסת תרופה לסל התרופות תמורת כספי שוחד. עדיין לא ברור אם קיבל את הכסף במזומן. במשטרה חושדים שנעשתה עסקה לפיה נותני השוחד מימנו פרסום בעיתון שליועץ יש אינטרסים בו, וכך בעצם נתנו את השוחד.

הפרשה נחשפה הבוקר כשהמשטרה עצרה שניים מהמעורבים בחשד לעבירות שוחד. את דבר המעצר פרסם לראשונה מוטי גילת בכאן חדשות. לפרשה כמה הסתעפויות נוספות, אחת מהן קשורה לענקית המזון תנובה, ששניים מבכיריה לשעבר נחקרו. תנובה חשודה שהעבירה כספי תרומה לגופים שונים בתמורה להקלות רגולטוריות.

בזמן המעצרים בוצעו חיפושים בכמה כתובות, נוסף לבתיהם ומשרדיהם של החשודים, ועוכבו חשודים נוספים. החקירה מתנהלת באישור היועץ המשפטי לממשלה והמחלקה הכלכלית בפרקליטות המדינה.

השר ליצמן מסר בתגובה כי “כמי שמכיר מקרוב את עוזרי הנאמן מוטי בבצ׳יק ואת יושרו וחריצותו, אני יודע שכל החשדות שהוזכרו היום במסגרת החקירה, אין בהן ממש וחסרות יסוד. אני מציע לכולם להמתין קצת ולהיווכח שהכול נעשה כדין ועל פי הנוהל התקין. אני סמוך ובטוח שגם רשויות החוק הבודקות את הדברים תגענה בהקדם למסקנות אלו”.

מתנובה נמסר כי “תנובה פעלה ופועלת בהתאם לחוק והממשל התאגידי. החברה ומנהליה משתפים וישתפו פעולה עם החקירה, ככל שיידרש”.

עניין מרכזי

בשורה מ״עניין מרכזי״: הורידו חינם את האפליקציה שלנו בגוגל פליי לאנדרואיד ‏https://play.google.com/store/apps/details?id=com.centralnilinterest

 

הצטרפו לאחרים והורידו עכשיו את האפליקצייה של ״עניין מרכזי״ לכל סוגי הטלפון הנייד (אפל או אנדרואיד) ותהנו מחדשות וסקופים חשובים בלבד בכל התחומים. זה כייף! http://web2application.com/w2a/sl.php?an=26230

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן