מבזקים

משפחת קצין המודיעין שמת בכלא צבאי מתנגדת לפרסום שמו

285D2BC2-59CF-47CB-B03E-E1051C89E663

התביעה הצבאית הודיעה כי תאפשר למשפחת קצין המודיעין שמת בכלא לאחר שנחשד בעבירות ביטחוניות חמורות, לעיין בכתב האישום שהוגש נגדו זאת למעט השחרות מידע. ספציפי מטעמי ביטחון

נציג צה”ל אמר בדיון המשפטי שהתקיים היום כי “כתב האישום יימסר למשפחה היום לבקשתם. אנו דנים באירוע טרגי, קשה ומטלטל, ומוסרים את תנחומינו הכנים לבני המשפחה”.

נציג משפחת הקצין עו”ד בני קוזניץ אמר “מדובר בקצין צעיר, ילד טוב, בחור גאון ומאוד צנוע שלא בדיוק הבין את המשמעות של המעשים שעשה. אנחנו מקווים שנוכל להוציא פרטים נוספים אחרי הדיון”.

התביעה הצבאית מבקשת בעקבות הביקורת הרבה והלחץ הציבורי לצמצם את צו איסור הפרסום בפרשה. אם תתקבל הבקשה, יתאפשר פרסום מידע הנוגע לזהותו של הקצין ולנסיבות מותו.

משפחתו של הקצין, שפרטי הפרשה הוסתרו גם מפניה, הגישה הבוקר בקשה לעיכוב החלטת בית הדין, בטענה כי על התביעה הצבאית לעדכן את בני המשפחה בממצאי החקירה עוד בטרם יצומצם הצו והמידע יופץ “לכל עבר”.

“אנו נמצאים באירוע מוזר שבו מנסים לייצר נרטיב. מבקשים לפרסם מידע לציבור עוד בטרם המשפחה יודעת על פרטי האירוע”, אמר עורך הדין של המשפחה והודיע כי הם מתנגדים לפרסום שם הקצין.

הקצין לא הואשם בריגול או בעבירת בגידה, ולא היה במגע עם סוכן זר. הקצין נמצא במצב קשה במתקן כליאה צבאי לפני כשבועיים, תשעה חודשים לאחר שהוגש נגדו כתב אישום, ומת בבית חולים.

בינתיים, הצילום המופץ ברחבי הרשת החברתית כולל את שמו של החייל המת שנחקרת האפשרות שהתאבד כך שהתנגדות המשפחה לחשיפת זהותו מאוחרת מדי  הרשת מלאה בפרטי פרטים האסורים לפרסום לרבות תמונה זו ואחרות

״עניין מרכזי״

הצטרפו לאחרים והורידו עכשיו את האפליקצייה של ״עניין מרכזי״ לכל סוגי הטלפון הנייד (אפל או אנדרואיד) ותהנו מחדשות וסקופים חשובים בלבד בכל התחומים. זה כייף! http://web2application.com/w2a/sl.php?an=26230

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן