מבזקים

גנץ: גלצ חדלה להיות תחנת רדיו ממלכתית

F73A79BA-AA48-47B4-85E3-25194D9B94DA

גנץ מצדד בהוצאת גלצ מהצבא לדבריו זה הפסיק להיות רדיו ממלכתי  הוא צודק  הגיע הזמן בעידן שבו אין צבא בעולם שיש לו תחנה צבאית כזו שאינה אלא זרוע פוליטית ולא גוף המסייע לרווחת הבידור והתרבות של חיילי צה״ל

שר הביטחון בני גנץ השיב לשאילת בכנסת הנוגע לעתיד תחנת הרדיו הצבאית גלי צה״ל. זה שנים רבות מנסים רמטכ״לים בזה אחר זה להיפטר מן התחנה , שהיתה פעם סמל לאחדות ישראל ובשנים האחרונות חדלה להיות כזאת כשמפקדה מאפשרלפוליטיקאים אינטרסנטים, בוטי הבעה ומוגבלי טולרנטיות תקשורתית להשתולל ללא מעצורים.

בשל הבחירות נמנע המהלך שעליו החליט הרמטכ״ל כוכבי ואושר על ידי שר הביטחון גנץ לממש את ההחלטה להוציא את התחנה מהצבא ולא לאפשר עוד לחיילי צה״ל לשרת בה. היום נשאל על כך גנץ על ידי אינטרסנט מהליכוד והשיב:

השר בני גנץ: “אני סבור שאין מקום להעסקת חיילים בתוכניות שמהותן פוליטיות וזה לא משנה אם זה תוקף אותי או אם זה בעדי. אני חושב שחיילי צה”ל צריכים להיות מרוחקים מכל עיסוק פוליטי שהוא, והתחנה ראוי לה שתהיה ממלכתית והיא מזמן הפסיקה להיות כזאת, מטבעה של תקשורת שכמובן עוסקת בנושאים אקטואליים ופוליטיים.

לכן ביקשתי ועדה שתפעל לראות מה אנחנו עושים עם גלי צה”ל. מאחר והיינו בתקופת בחירות אז הייתה ההחלטה של היועמ”ש שהנושא הזה לא יכול להיות מבורר ומושלם במהלך תקופת הבחירות, ואני מקווה שאם הקמת הממשלה אני אוכל לחזור ולטפל בנושא הזה. אני חושב שאין מקום להפעלתי גלי צה”ל במתכונתה הנוכחית.”

עם הקמת הממשלה החדשה תמשיך בפעולתה הוועדה שאמורה להמליץ באשר לעתיד התחנה  השאלה היא האם לצרפה לתאגיד השידור או להפריט אותה

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן