מבזקים

מהי החשיבות של סידן לספורטאים ואיזה תוספים קיימים בשוק?

אם עד לפני כמה שנים היינו מתייחסים לסידן כדרך להעלות את מסת העצם בקרב ילדים או חולי אוסטאופורוזיס  – כיום אנו יודעים שיש לו סגולות נוספות. אז מהי החשיבות של הסידן בעבור ספורטאים ואילו תוספים קיימים בשוק הישראלי? כל התשובות בכתבה הבאה.

מניעת פציעות

ספורטאים אשר מגיעים עם הגוף שלהם לקצה, עלולים לסבול משורה של פציעות בשריר ובעצם. למעשה, לא נגזים אם נאמר ששברי מאמץ נחשבים לחלק אינטגרלי מהחיים של ספורטאי מקצועי וחובבני כאחד ולכן חשוב להעניק לגוף מעטפת הגנה חזקה. צריכה קבועה של סידן עשויה להפחית פגיעות אלו ולשמור על עצמות חזקות.

טיפול בדלקות והפחתת כאב

משום שמרבית הספורטאים לא מעוניינים להוסיף לתפריט שלהם נוגדי דלקות, חלקם פשוט מעלים את אחוז הסידן. בתוך כך, הם מצליחים להפחית את עוצמת הדלקות שמקורן בשריר ולהפחית את הכאב אשר הן גורמות. ללא ספק עניין שמשנה את תוכנית האימונים ומאפשר להילחם בפציעות ספורט נפוצות באופן קל ופשוט ולמזער שימוש בתרופות.

התאוששות לאחר פציעות

כיום אנו מבינים את החשיבות של הסידן בתחום ההתאוששות והחזרה לשגרה ויש לא מעט חברות אשר עושות שיתופי פעולה עם הספורטאים המובילים בישראל. דנסיטי מבית אמורפיקל מעניקה עזרה לכמה מספורטאי העילית הישראליים ועוזרת להם להתאושש מהר יותר לאחר פציעות ולמזער את הזמן שבו הם נאלצים להיעדר מאימונים.

חיזוק מערכת החיסון

עוד עניין חשוב לציון הוא התרומה של הסידן למערכת החיסון. אם בעבר היינו קושרים את עניין זה לוויטמינים בלבד ( כאשר ויטמין C בראשם), כיום אנו מודעים לחשיבות המינרלים השונים. כך, שצריכה קבועה של סידן עשויה לחזק את מערכת החיסונית (שעלולה להיפגע מספורט בעצימות גבוהה) ולמנוע שורה של בעיות בריאות.

אילו תוספים קיימים בשוק?

אם החלטתם שהסידן שאותו אתם צורכים מהמזון לא מספק את מה שהגוף שלכם זקוק לו, תשמחו לדעת שבשוק הישראלי יש מגוון של תוספים. ניתן לחלק את התוספים לתוספי סידן קלאסיים, תוספי סידן אמורפיים ותוספי סידן אמורפיים שמתאימים לספורטאים. ההבדלים משפיעים באופן ישיר על עוצמת הספיגה של הסידן בגוף ולעיתים על אופן הצריכה.

תוספי הסידן המסורתיים

תוספי הסידן הקלאסיים אשר מלווים אותנו בעשרות השנים האחרונות נחשבים ליעילים אולם ברמה מסוימת ואינם מתאימים לספורטאים. רמות הספיגה הנמוכות שלהם, העובדה שצריך לצרוך כמות גדולה במיוחד כדי להשיג תוצאה ראויה ולעיתים גם בעיות העיכול שהם טומנות בחובן – מרחיקות ספורטאים רבים.

תוספי סידן אמורפי אשר מיועדים לספורטאים

תוספי סידן אמורפי אשר אינם גבישיים, מעניקים רמת מסיסות גבוהה יותר ומתאימים לספורטאים אשר מבקשים לקבל מעטפת של הגנה. בשוק הישראלי ישנם תוספים אשר ניתן לצורך אותם לפני ואחרי האימון ואשר מגיעים כאבקות או באריזות אישיות אשר מתאימות לספורטאים.

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן