מבזקים

מלך ירדן אירח בחשאי את ראש הממשלה בנט

F5E21875-3859-43D9-9DEF-3D999182BA92

עבדאללה, מלך ירדן, אירח ביום שלישי שבוע שעבר בארמונו בעמאן את ראש ממשלת ישראל, נפתלי בנט. ההתחממות ביחסי ישראל והממלכה ההאשמית היא משמעותית וחשובה לאחר קיפאון ויחסים צוננים בין המלך לראש הממשלה הקודם נתניהו.

זו היתה פגישה ראשונה זה חמש שנים בין מנהיגי שתי המדינות  סוכם על הידוק היחסים בין ישראל ולירדן ועל מכירת 50 מיליון קוב מים נוספים לממלכה. נראה שנפתח דף חדש ביחסי ישראל – ירדן. לשכת בנט הזדרזה להודיע שדבר קיום הפגישה לא הודלפה מירושלים הגם שפורסמה לראשונה בכלי תקשורת ישראלי

וכבר היום נועד בגלוי שר החוץ יאיר לפיד עם עמיתו איימן ספאדי המעבר הגבול בין דתי המדינות.  נמסר כי הצדדים הסכימו להגדיל את פוטנציאל הייצוא של ירדן ליו”ש לסכום של כ-700 מיליון דולר מכ-160 מיליון דולר בשנה, מתוכם 470 מיליון דולר תחת תקני הסחר הפלסטינים (רשימת A1) והשאר בהתאם לתקני הסחר בישראל (רשימת B).

את הגידול יסכמו הצדדים בהתאם לפרוטוקול פריז, המהווים את המסגרת הכלכלית לסחר בין ישראל לרשות הפלסטינית.

בנושא המים סיכמו השרים כי ישראל תמכור לירדן 50 מיליון קוב מים נוספים בשנה זו, הפרטים הסופיים יושלמו על ידי הצוותים המקצועיים בימים הקרובים. ההסכמה הגיעה בהמשך להחלטת רה”מ בנט כי מדינת ישראל תמכור לירדן עד 50 מיליון קוב בשנת המים הנוכחית.

שר החוץ לפיד אמר לאחר הפגישה: ״ממלכת ירדן היא שכנה ושותפה חשובה למדינת ישראל, משרד החוץ ימשיך לקיים שיח שוטף על מנת לשמר ולחזק את היחסים, נרחיב את שיתופי הפעולה הכלכליים לטובת שתי המדינות. אני מודה לסגן ראש הממשלה ושר החוץ הירדני על קידום הנושאים. מודה לראש הממשלה, נפתלי בנט על התמיכה במהלך, לשרת הכלכלה, אורנה ברביבאי, ולשרת האנרגיה והמים, קארין אלהרר על קידום הנושאים מול ירדן”.

רמי יצהר Rami Yitzhar
עניין מרכזי

הצטרפו לאחרים והורידו עכשיו את האפליקצייה של ״עניין מרכזי״ לכל סוגי הטלפון הנייד (אפל או אנדרואיד) ותהנו מחדשות וסקופים חשובים בלבד בכל התחומים. זה כייף! http://web2application.com/w2a/sl.php?an=26230

 

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן