מבזקים

הוראה בלתי חוקית של איילת שקד גרמה לרע״מ להקפיא את פעילותה הפרלמנטרית

EE7CA77F-D404-436A-B267-07C356086381

עובדי משרד הפנים קיבלו הנחייה גורפת שלא לטפל כרגע בבקשות שהוגשו מצד פלסטינים תושבי עזה ויהודה ושומרון לקבלת מעמד בישראל.

ההנחייה נועדה להקפיא מצב קיים חרף פקיעת התקנות בנושא חוק האזרחות לאחר שהקואליציה לא הצליחה להעביר בכנסת הארכת המצב הקיים.
במשרד הפנים קיבלו הנחייה של השרה איילת שקד להמתין עד לדיון מחודש בנושא בתקווה להעביר את החקיקה הנחוצה.

הפרסום אודות הקפאת הטיפול במשרד הפנים עוררה מהומה בקרב חברי הכנסת הערביים. רע״מ החברה בקואליציה הכריזה כי עד להודעה חדשה לא ישתתפו חברי הסיעה בדיוני הוועדות השונות בכנסת. המשמעות היא שיתוק מוחלט באפשרויות עבודת החקיקה של הקואליציה והזדמנות של האופוזיציה לחבל אפילו בנושאים ביטחוניים ובריאותיים מרכזיים החשובים לאינטרס הלאומי. כל למשל לא הצליחה הקואליציה להאריך את האיסור לטוס למדינות אדומות ומסוכנות במיוחד לבריאות הציבור.

עוד טוענת השותפה הערבית בקואליציה כי לא מקודמים חוקים שסוכם עליהם לטובת החברה הערבית.

חבר הכנסת ווליד טאהא מרע”מ מסר כי הודיע לקואליציה ש”חברי הכנסת של רע”מ לא ישתתפו בדיוני הוועדות ולא יצביעו על חוקים במליאה עד להודעה חדשה”, זאת הואיל ולא מקדמים את מה שחשוב למפלגה, כמו קרקעות ודיור.

המצב החדש משחק לטובת הביביסטים: מהליכוד נמסר, “חה”כ אוחנה, רוטמן ומקלב הביעו את התנגדותם לאפשר את המשך האיסור על יציאה מהארץ, בהינתן שעל פי הצהרת משרד הבריאות בדיון ישראל היא המדינה היחידה בעולם שמבקשת להטיל מגבלות כאלה על אזרחיה, קל וחומר הדבר לא סביר כשישראל היא המדינה המחוסנת ביותר בעולם”.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן