מבזקים

נתניהו משקר במצח נחושה וחותר לפגוע ביחסי ישראל – ירדן

E5BA3C0D-7FEE-4F61-B239-D080A09589AA

ראש הממשלה לשעבר בנימין נתניהו, עשה הכל ממקום מושבו באופוזיציה כדי לפגוע באינטרס הלאומי הישראלי, זאת במקביל להמשך זריעת הפירוד והפצת השקרים והשנאה בתוככי ישראל. נתניהו מקווה שבכך יצליח להשיב לעצמו את הג׳וב שנלקח ממנו סוף סוף.

 בשנותיו האחרונות בבלפור ייצר נתניהו משברים מכוונים עם מלך ירדן עבדאללה זאת מנימוקים אישיים פסולים. היום המשיך בכך כשמתח ביקורת על פגישתו של ראש הממשלה נפתלי בנט עם מלך ירדן בשבוע שעבר.

הביקורת הפומבית של נתניהו כללה שקרים בוטים. נתניהו נוהג, בדומה לטראמפ האמריקאי במצח נחושה ובלי בושה בהנחה שהבבונים ממילא איתו בכל מצב.

השקר היומי של נתניהו בהצהרתו היום היה בוטה במיוחד. “אין פלא שגם עומאן זזה לכיוון איראן והודיעה שהיא מבטלת את הליכי הנורמליזציה עם ישראל”, אמר. למעשה, זה היה שקר כפול. עומאן לא זזה לכיוון איראן מאז שהוקמה הממשלה החדשה בישראל. מאז ומתמיד עומאן היתה קרובה לאיראן.

יתרה מכך,  עומאן לא הודיעה שהיא מבטלת את הליכי הנורמליזציה עם ישראל. למעשה, שר החוץ של עומאן בדר בוסעידי שוחח בטלפון עם שר החוץ החדש יאיר לפיד שבוע אחרי שזה נכנס לתפקידו. משרד החוץ של עומאן גם הוציא על כך הודעה פומבית וצייץ בטוויטר. שר החוץ של עומאן אמנם אמר השבוע כי ארצו לא תהיה המדינה השלישית במפרץ שתנרמל יחסים עם ישראל, אחרי איחוד האמירויות ובחריין, אך היתה זו הפעם השניה שהעומאנים אומרים את זה. בפעם הקודמת זה היה כשנתניהו עדיין היה ראש ממשלה.

בנט לא נשאר חייב. “מה האינטרס הישראלי שלמענו החריב נתניהו את היחסים עם ירדן? אנחנו מתקנים את מערכת היחסים עם הממלכה הירדנית, זה אינטרס ביטחוני לאומי ישראלי”, אמר ראש הממשלה. בנט מנה את כשלי ממשלות נתניהו מול ירדן החל מתקרית המאבטח, וכלה בהשבת המובלעות בצופר ובנהריים לידי הירדנים.

עניין מרכזי

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן