מבזקים

תוכנת ריגול ישראלית הוטמנה לראשי מדינות, עיתונאים, אנשי עסקים ומאפיונרים

24A8FD1B-2C9A-4A9D-BD38-2110F388B693

תוכנת ריגול שפותחה על ידי ישראלים ונמכרת ב-40 מדינות בעולם לממשלות ולארגוני ביון וביטחון משמשת את הרוכשים גם למטרות בלתי לגיטימיות. מסתבר כי רוכשים השתמשו בה לא רק לצורכי ביטחון וחשיפת עבריינות אלא במקרים לא מעטים גם למעקבים ולהתחקות אחרי יריבים עיסקיים, עיתונאים, פוליטיקאים יריבים ופעילי זכויות אדם. לעיתים יעדים מסוג זה חוסלו בנסיבות חמורות.

בתחקיר של הגארדיין הבריטי ובכלי תקשורת אחרים בעולם נטען כי התוכנה הזדונית הישראלית פגעה ב-50 אלף פעילים ברחבי תבל. בין היתר נטען בעבר כי התוכנה הגיעה גם לארגוני פשע, סוחרי סמים, חברות חקירות, אוליגרכים רצחניים וגורמים נוספים העושים ביכולות הללו שימוש רצחני.

מדובר בפיתוח ישראלי אזרחי שנשען על פיתוחים ביטחוניים המצויים בשימוש זה שנים. התוכנה בעלת יכולת התחברות במויה למדי למחשבים, לטלפונים סלולריים למכשירים ביתיים אחרים כמו גם למערכות פיקוח ובקרה. בכך הופכים כל המכשירים הללו לשקופים לחלוטין למפעילי התוכנה.

לא רק שמחזיקי התוכנה חודרים אל הסלולריים ומעתיקים מהם בכל עת הודעות, תמונות ותכתובות דואר אלקטרוני אלא שניתן לעקוב אחרי המתרחש במקום הימצאם על ידי הפעלה במויה של המצלמות והמיקרופונים של המכשירים והמחשבים.

הגרדיאן מדווח כי תוכנת הריגול הפולשניות נמכרה לגופים ברחבי תבל. ארגון עיתונות צרפתי, מעריך כי התוכנה הופעלה נגד יותר מ-50 אלף משתמשים מאז שהיא מופצת במחיר גבוה ללקוחות זרים בחמש השנים האחרונות.

ברשימת הנעקבים שזוהו מצויים פעילי זכויות אדם רבים, בהם עיתונאים ועורכי דין, בני משפחותיהם, מקורביהם וסביבתם גם במעגלי היכרות מרוחקים יותר. השימוש בתוכנה אם הוא מתבצע בידי מומחים יכול לשמש אמצעי מושלם להשגת הפרטים צהנחוצים להרוס את חיי היעד.

יצויין כי בעידן הנוכחי אדם לא יכול להינלט מאויביו גם אם יתנזר מכל קידמה אלקטרונית ויחשוב שבכך הוא מוגן. על כך נספר בכתבה הבאה. פרטים נוספים בראיונות עומק שקיימנו בנושא במסגרת MerkaziTV – סדרת השיחות המרתקת בענייני היום וברומו של עולם עם בכירי המומחים התחומים מגוונים.

מוזמנים לצפות. ולהאזין כאן בעניין מרכזי במדור MerkaziTV וכן ביוטיוב https://www.youtube.com/channel/UC6U28cOAxZQSBHb2uMIgbeA
ובכל מרחבי הפודקאסטים החביבים עליכם.

בימים הקרובים צפויים להיחשף שמותיהם של פעילים מרכזיים שהיו נתונים למעקבים הזדוניים. מדובר במאות מנהלים עסקיים, אנשי דת, אקדמאים ועובדי ארגונים ממשלתיים או לא ממשלתיים – לרבות שרי ממשלה, נשיאים וראשי ממשלה.
בין הנעקבים גם 180 עיתונאים בגופי תקשורת מובילים בעולם.

חברה ישראלית המוזכרת בתחקיר מסרה בתגובה לפניות כי “היא תמשיך לחקור את כל הטענות על אמינות השימוש לרעה בתוכנת הביון ותנקוט בפעולות מתאימות”.

החברה תיארה את המספר 50 אלף כ”מוגזם” וטענה שהיא מוכרת את תוכנות הריגול רק לגורמים צבאיים, רשויות אכיפת חוק ומודיעין ב-40 מדינות. ולדבריהם, הם שומרים בקפדנות על כיבוד זכויות אדם ומדגישים כי אותם פעילי זכויות אדם ועורכי דין שנפגעו היו קורבן למעקב על ידי ממשלות אוטוריטריות.

עניין מרכזי

הצטרפו לאחרים והורידו עכשיו את האפליקצייה של ״עניין מרכזי״ לכל סוגי הטלפון הנייד (אפל או אנדרואיד) ותהנו מחדשות וסקופים חשובים בלבד בכל התחומים. זה כייף! http://web2application.com/w2a/sl.php?an=26230

www.news-israel.net

שתפו את המאמר

שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב facebook

הורידו עכשיו את האפליקציה שלנו בחינם!

ותהנו ממגוון תכנים בזמן אמת לנייד שלכם

דילוג לתוכן